StarTech.com 30 ft Active USB 2.0 A to B Cable - M/M - 1 x Type A Male USB - Black
|
23,57 EUR 23,73 EUR |
|||||||||||
|
( 28,05 EUR incl. VAT ) plus delivery charges |
|||||||||||
| Delivery time from supplier's stock (ca.) 1 workdaysinfo_outline | |||||||||||
| In Stock: >50 pieces | |||||||||||
| Lieske Part No.: | 433620 | ||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Mfg Part No: | USB2HAB30AC | ||||||||||
| UPC/EAN: | 0065030845137 | ||||||||||
| Weight: | 0.47 kg | ||||||||||
|
Graduated prices net
|
|||||||||||
Product information for Startech.com USB2HAB30AC:
| Features | |
| Cable length | 10 m |
| Gender | Male/Male |
| Weight | 450 g |
| Data transfer rate (max) | 480 Mbit/s |
| Colour of product | Black |
| USB version | 2.0 |
| Connector 2 | USB B |
| Connector 1 | USB A |
| Packaging data | |
| Package length | 160.00 mm |
| Package height | 55 mm |
| Package weight | 500 g |
| Package width | 125 mm |
| Package depth | 160 mm |
| Other features | |
| USB connector type | USB Type-A,USB Type-B |
| Number of products included | 1 pc(s) |
Questions & answers
What is the delivery time of StarTech.com 30 ft Active USB 2.0 A to B Cable - M/M - 1 x Type A Male USB - Black?
The article StarTech.com 30 ft Active USB 2.0 A to B Cable - M/M - 1 x Type A Male USB - Black is currently in stock
According to our experience the article is ready for dispatch within 1 working days. The delivery time usually refers to 1 piece. When ordering larger quantities, we can maybe shorten the delivery time. Just send us an inquiry about the desired quantity of Startech.com USB2HAB30AC to our sales team for an exact delivery time.
How can I buy the item at a lower price?
We offer you StarTech.com 30 ft Active USB 2.0 A to B Cable - M/M - 1 x Type A Male USB - Black always at the best possible price. We can give you a discount of 2% on StarTech.com 30 ft Active USB 2.0 A to B Cable - M/M - 1 x Type A Male USB - Black if you choose payment in advance on ordering.
In addition, you can save money with our attractive graduation prizes with every purchase. If you buy a minimum of 15 pieces of StarTech.com 30 ft Active USB 2.0 A to B Cable - M/M - 1 x Type A Male USB - Black we can offer you a price of 23,22 EUR per piece. The more you buy, the cheaper the article will be.
We also offer individual prices for your needs. You can get an offer by using the form Wholesale Inquiry.
