StarTech.com 4 Port Triple Monitor DVI USB KVM Switch with Audio & USB 2.0 Hub - KVM / audio / USB s
|
293,15 EUR 295,19 EUR |
|||||||||||
|
( 348,85 EUR incl. VAT ) plus delivery charges |
|||||||||||
| Delivery time on requestinfo_outline | |||||||||||
| Lieske Part No.: | 816653 | ||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Mfg Part No: | SV431TDVIUA | ||||||||||
| UPC/EAN: | 0065030847476 | ||||||||||
| Weight: | 2.16 kg | ||||||||||
|
Graduated prices net
|
|||||||||||
Product information for Startech.com SV431TDVIUA:
| Design | |
| LED indicators | Yes |
| Colour of product | Black |
| Material | Steel |
| Weight & dimensions | |
| Height | 81 mm |
| Depth | 137 mm |
| Package depth | 295 mm |
| Package weight | 2200 g |
| Weight | 1496 g |
| Package height | 110 mm |
| Package width | 273 mm |
| Width | 219 mm |
| Performance | |
| Number of users | 1 user(s) |
| Daisy chain | No |
| Ports & interfaces | |
| Keyboard port type | USB |
| Microphone in | 4 |
| Video port type | DVI-I |
| Number of computers controlled | 4 |
| DC-in jack | Yes |
| Headphone outputs | 4 |
| Console USB ports quantity | 4 |
| Audio connections | Yes |
| Console ports | 3.5mm headphone,3.5mm mic,USB A |
| Mouse port type | USB |
| Power | |
| External power adapter | Yes |
| AC input voltage | 110-240 V |
| Other features | |
| Audio support | Yes |
| IP control | No |
| Operational conditions | |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 40 |
| Storage temperature (T-T) | -10 - 60 |
| Video | |
| Maximum digital resolution | 1920 x 1200 pixels |
| Maximum resolution | 1920 x 1200 pixels |
| Display | |
| Built-in display | No |
| Certificates | |
| Certification | CE, FCC |
| RoHS compliance | Yes |
| Packaging content | |
| Manual | Yes |
| AC adapter included | Yes |
Questions & answers
What is the delivery time of StarTech.com 4 Port Triple Monitor DVI USB KVM Switch with Audio & USB 2.0 Hub - KVM / audio / USB s?
The article StarTech.com 4 Port Triple Monitor DVI USB KVM Switch with Audio & USB 2.0 Hub - KVM / audio / USB s is currently not in stock und muss auftragsbezogen bestellt werden.
According to our experience the article is ready for dispatch within 10 working days. The delivery time usually refers to 1 piece. When ordering larger quantities, we can maybe shorten the delivery time. Just send us an inquiry about the desired quantity of Startech.com SV431TDVIUA to our sales team for an exact delivery time.
How can I buy the item at a lower price?
We offer you StarTech.com 4 Port Triple Monitor DVI USB KVM Switch with Audio & USB 2.0 Hub - KVM / audio / USB s always at the best possible price. We can give you a discount of 2% on StarTech.com 4 Port Triple Monitor DVI USB KVM Switch with Audio & USB 2.0 Hub - KVM / audio / USB s if you choose payment in advance on ordering.
In addition, you can save money with our attractive graduation prizes with every purchase. If you buy a minimum of 3 pieces of StarTech.com 4 Port Triple Monitor DVI USB KVM Switch with Audio & USB 2.0 Hub - KVM / audio / USB s we can offer you a price of 288,75 EUR per piece. The more you buy, the cheaper the article will be.
We also offer individual prices for your needs. You can get an offer by using the form Wholesale Inquiry.
