StarTech.com Mini DisplayPort to DVI Video Adapter Converter - DVI adapter
|
11,19 EUR 11,28 EUR |
|||||||||||
|
( 13,32 EUR incl. VAT ) ≈ £9.66 | ≈ $13.03 plus delivery charges |
|||||||||||
| Delivery time from supplier's stock (ca.) 1 workdaysinfo_outline | |||||||||||
| In Stock: >50 pieces | |||||||||||
| Lieske Part No.: | 230418 | ||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Mfg Part No: | MDP2DVI | ||||||||||
| UPC/EAN: | 0065030836890 | ||||||||||
| Weight: | 0.05 kg | ||||||||||
|
Graduated prices net
|
|||||||||||
Product information for Startech.com MDP2DVI:
| Colour | |
| Colour of product | Black |
| Technical details | |
| Cable length | 0.1 m |
| Converter type | Passive |
| Host interface | Mini DisplayPort |
| Audio support | No |
| Supported video modes | 720p,1080p |
| Maximum resolution | 1920 x 1200 pixels |
| Packaging data | |
| Package depth | 109 mm |
| Package weight | 60 g |
| Package width | 14 mm |
| Package height | 209 mm |
| Certificates | |
| Certification | RoHS, CE, FCC |
Questions & answers
What is the delivery time of StarTech.com Mini DisplayPort to DVI Video Adapter Converter - DVI adapter?
The article StarTech.com Mini DisplayPort to DVI Video Adapter Converter - DVI adapter is currently in stock
According to our experience the article is ready for dispatch within 1 working days. The delivery time usually refers to 1 piece. When ordering larger quantities, we can maybe shorten the delivery time. Just send us an inquiry about the desired quantity of Startech.com MDP2DVI to our sales team for an exact delivery time.
How can I buy the item at a lower price?
We offer you StarTech.com Mini DisplayPort to DVI Video Adapter Converter - DVI adapter always at the best possible price. We can give you a discount of 2% on StarTech.com Mini DisplayPort to DVI Video Adapter Converter - DVI adapter if you choose payment in advance on ordering.
In addition, you can save money with our attractive graduated prizes with every purchase. If you buy a minimum of 15 pieces of StarTech.com Mini DisplayPort to DVI Video Adapter Converter - DVI adapter we can offer you a price of 11,02 EUR per piece. The more you buy, the cheaper the article will be.
We also offer individual prices for your needs. You can get an offer by using the form Wholesale Inquiry.
