| Mfg Part No: | APS1000W-100NES | ||||||||||
| Weight: | 2.08 kg | ||||||||||
Graduated prices net
Product information for Netgear APS1000W-100NES:
| Design | |
| Colour of product | Silver |
| Weight & dimensions | |
| Depth | 207.56 mm |
| Width | 86.36 mm |
| Weight | 1030 g |
| Height | 39.3 mm |
| Performance | |
| Compatibility | RPS4000 |
| Mean time between failures (MTBF) | 1272908 h |
| Power | |
| Nominal power | 1000 W |
| Operational conditions | |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 50 |
| Storage temperature (T-T) | -45 - 85 |
Questions & answers
What is the delivery time of Netgear APS1000W Power Module - 1 kW?
The article Netgear APS1000W Power Module - 1 kW is currently not in stock und muss auftragsbezogen bestellt werden.
How can I buy the item at a lower price?
We offer you Netgear APS1000W Power Module - 1 kW always at the best possible price. We can give you a discount of 2% on Netgear APS1000W Power Module - 1 kW if you choose payment in advance on ordering.