EPA 5003KC042 High line filter 42A 3-ph, NF-KC-42
Your rating:
Average rating
Rating for EPA 5003KC042 High line filter 42A 3-ph, NF-KC-42
( 0 / 5 ) 0 ratings
EPA 5003KC042
This image may differ from the desired article.
Delivery time on requestinfo_outline
1x EPA 5003KC042 High line filter 42A 3-ph, NF-KC-42
Lieske Part No.:430421
Mfg Part No: 5003KC042
Weight:0.12 kg
Graduated prices net
From piecesPrice per pieces
Product information for EPA 5003KC042:
Three-phase high-performance EMC mains filter without neutral conductor, bookstyle. Rated current: 42 A. Voltage range: 400-520 V AC, 50/60 Hz. Very high differential (symmetric) and common mode (asymmetric) attenuation. Small footprint (bookstyle). For high EMC requirements. Touch-safe terminals. UL approved.
Technical Data:
Rated voltage: 520 VAC (±10%), 3-phase
Frequency range: 48 to 63 Hz
Rated current: 42 A @ 50°C
Leakage current: 1.3 mA
Stray current: 1.4 mA
Protection: IP20
Housing: Metal
Mounting: Mounting brackets with holes
Climate category: 25/085/21 (-25°C to +85°C)
Approvals: CE, UL
Standards: EN 60939, UL 1283, CSA 22.2 No. 8, RoHS
Dimensions: 310 × 50 × 85 mm (L×W×H)
Type: ABG NF-KC-42
Questions & answers
What is the delivery time of EPA 5003KC042 High line filter 42A 3-ph, NF-KC-42?
The article EPA 5003KC042 High line filter 42A 3-ph, NF-KC-42 is currently not in stock und muss auftragsbezogen bestellt werden.
How can I buy the item at a lower price?
We offer you EPA 5003KC042 High line filter 42A 3-ph, NF-KC-42 always at the best possible price. We can give you a discount of 2% on EPA 5003KC042 High line filter 42A 3-ph, NF-KC-42 if you choose payment in advance on ordering.
Searching
Search is performed.
Please be patient ...
Fehlende Felder
Close
Product in the shopcart
The following item has been put into your shopping cart by our system:
1x EPA ABG NF-KC-42 - High line filter 42A 3 ph NF KC 42
Sum of all articles in cart
plus VAT
Enquiry: EPA ABG NF-KC-42 - High line filter 42A 3 ph NF KC 42