Walther-Werke 6H40102LA
Walther plastic hanging socket combination
Your rating:
Average rating
Rating for Walther-Werke 6H40102LA Walther plastic hanging socket combination
( 5 / 5 ) 1 ratings
Walther-Werke 6H40102LA
This image may differ from the desired article.
Delivery time on requestinfo_outline
1x Walther-Werke 6H40102LA Walther plastic hanging socket combination
Lieske Part No.:1768712
Mfg Part No: 6H40102LA
UPC/EAN: 4015609609543
Weight:0.12 kg
Graduated prices net
From piecesPrice per pieces
Product information for Walther-Werke 6H40102LA:
in accordance with IEC 61439-part 1 and 3
Housing (6H4) made of silicone and halogen-free PC/ABS
Color: RAL 1016/9005 -sulphur yellow/jet black-
with 2 hanging eyes
with handle hook at the bottom
with a transparent cover that snaps into place at the top
Protection class II
Protection type: IP20
Size approx.: 450 x 183 x 253mm / HBT
Connection:
1 cable gland M32 at the top
1 connection up to 6qmm 5P
1 cable gland M32 at the top
with 4-way sealing insert
Outlets/fuse:
1 residual current device (RCD) 4P 40A/30mA -A-
1 CEE mounting box straight 16A 5P 400V 6h
with circuit breaker (MCB) 3P 16A -C-
6 earthed sockets 16A 3P 230V
to 2 circuit breakers (MCB) 1P 16A -B-
2 data double sockets RJ Cat.6
Color: white
1 compressed air connection
with internal thread at the top and bottom 1/2 inch
Compressed air class 5
Operating pressure < 16 bar
Hanging socket combination according to DIN EN 61439:
individually tested
, wired ready for connection
Rated current: 32A