StarTech.com 5m 15 ft Active USB 3.0 USB-A to USB-B Cable - M/M - USB A to B Cable
|
94,89 EUR 95,56 EUR |
|||||||||||
|
( 112,92 EUR incl. VAT ) plus delivery charges |
|||||||||||
| Delivery time from supplier's stock (ca.) 1 workdaysinfo_outline | |||||||||||
| In Stock: >25 pieces | |||||||||||
| Lieske Part No.: | 627561 | ||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Mfg Part No: | USB3SAB5M | ||||||||||
| UPC/EAN: | 0065030861342 | ||||||||||
| Weight: | 0.36 kg | ||||||||||
|
Graduated prices net
|
|||||||||||
Product information for Startech.com USB3SAB5M:
| Features | |
| Jacket material | Polyvinyl chloride (PVC) |
| Weight | 266 g |
| Plug and Play | Yes |
| Colour of product | Black |
| Data transfer rate (max) | 5000 Mbit/s |
| Connector contacts plating | Nickel |
| USB version | 3.0 (3.1 Gen 1) |
| Connector 1 form factor | Straight |
| RoHS compliance | Yes |
| Cable shielding | Aluminum mylar foil |
| Connector 1 | USB A |
| Connector 2 form factor | Straight |
| Connector 2 | USB B |
| Cable length | 5 m |
| AWG wire size | 28/24 |
| Gender | Male/Male |
| Packaging data | |
| Package weight | 340 g |
| Quantity per pack | 1 |
| Package width | 213 mm |
| Package depth | 227 mm |
| Package height | 30 mm |
Questions & answers
What is the delivery time of StarTech.com 5m 15 ft Active USB 3.0 USB-A to USB-B Cable - M/M - USB A to B Cable?
The article StarTech.com 5m 15 ft Active USB 3.0 USB-A to USB-B Cable - M/M - USB A to B Cable is currently in stock
According to our experience the article is ready for dispatch within 1 working days. The delivery time usually refers to 1 piece. When ordering larger quantities, we can maybe shorten the delivery time. Just send us an inquiry about the desired quantity of Startech.com USB3SAB5M to our sales team for an exact delivery time.
How can I buy the item at a lower price?
We offer you StarTech.com 5m 15 ft Active USB 3.0 USB-A to USB-B Cable - M/M - USB A to B Cable always at the best possible price. We can give you a discount of 2% on StarTech.com 5m 15 ft Active USB 3.0 USB-A to USB-B Cable - M/M - USB A to B Cable if you choose payment in advance on ordering.
In addition, you can save money with our attractive graduation prizes with every purchase. If you buy a minimum of 6 pieces of StarTech.com 5m 15 ft Active USB 3.0 USB-A to USB-B Cable - M/M - USB A to B Cable we can offer you a price of 93,47 EUR per piece. The more you buy, the cheaper the article will be.
We also offer individual prices for your needs. You can get an offer by using the form Wholesale Inquiry.
