StarTech.com 0.5m (20in) Slim SuperSpeed USB 3.0 A to Micro B Cable - M/M - 1 x Type A Male USB
|
9,34 EUR 9,40 EUR |
|||||||||||
|
( 11,11 EUR incl. VAT ) plus delivery charges |
|||||||||||
| Delivery time from supplier's stock (ca.) 1 workdaysinfo_outline | |||||||||||
| In Stock: 3 pieces | |||||||||||
| Lieske Part No.: | 992427 | ||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Mfg Part No: | USB3AUB50CMS | ||||||||||
| UPC/EAN: | 0065030856355 | ||||||||||
| Weight: | 0.04 kg | ||||||||||
|
Graduated prices net
|
|||||||||||
Product information for Startech.com USB3AUB50CMS:
| Features | |
| Connector 2 | Micro-USB B |
| Cable length | 0.5 m |
| AWG wire size | 26/32 |
| Gender | Male/Male |
| Jacket material | Polyvinyl chloride (PVC) |
| Weight | 22 g |
| Colour of product | Black |
| Data transfer rate (max) | 5000 Mbit/s |
| Connector contacts plating | Nickel |
| USB version | 3.0 (3.1 Gen 1) |
| RoHS compliance | Yes |
| Cable shielding | Aluminum mylar foil |
| Connector 1 | USB A |
| Packaging data | |
| Package height | 10 mm |
| Package weight | 27 g |
| Quantity per pack | 1 |
| Package width | 123 mm |
| Package depth | 225 mm |
Questions & answers
What is the delivery time of StarTech.com 0.5m (20in) Slim SuperSpeed USB 3.0 A to Micro B Cable - M/M - 1 x Type A Male USB?
The article StarTech.com 0.5m (20in) Slim SuperSpeed USB 3.0 A to Micro B Cable - M/M - 1 x Type A Male USB is currently in stock
According to our experience the article is ready for dispatch within 1 working days. The delivery time usually refers to 1 piece. When ordering larger quantities, we can maybe shorten the delivery time. Just send us an inquiry about the desired quantity of Startech.com USB3AUB50CMS to our sales team for an exact delivery time.
How can I buy the item at a lower price?
We offer you StarTech.com 0.5m (20in) Slim SuperSpeed USB 3.0 A to Micro B Cable - M/M - 1 x Type A Male USB always at the best possible price. We can give you a discount of 2% on StarTech.com 0.5m (20in) Slim SuperSpeed USB 3.0 A to Micro B Cable - M/M - 1 x Type A Male USB if you choose payment in advance on ordering.
In addition, you can save money with our attractive graduation prizes with every purchase. If you buy a minimum of 15 pieces of StarTech.com 0.5m (20in) Slim SuperSpeed USB 3.0 A to Micro B Cable - M/M - 1 x Type A Male USB we can offer you a price of 9,20 EUR per piece. The more you buy, the cheaper the article will be.
We also offer individual prices for your needs. You can get an offer by using the form Wholesale Inquiry.
