StarTech.com Dual Port USB Wall Charger - High Power (17 Watt / 3.4 Amp)
|
-13% 17,64 EUR 20,23 EUR |
|||||||||||
|
( 20,99 EUR incl. VAT ) plus delivery charges |
|||||||||||
| Delivery time from supplier's stock (ca.) 1 workdaysinfo_outline | |||||||||||
| In Stock: 5 pieces | |||||||||||
| Lieske Part No.: | 871238 | ||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Mfg Part No: | USB2PACBK | ||||||||||
| UPC/EAN: | 0065030859677 | ||||||||||
| Weight: | 0.15 kg | ||||||||||
|
Graduated prices net
|
|||||||||||
Product information for Startech.com USB2PACBK:
| Design | |
| Colour of product | Black |
| Weight & dimensions | |
| Package height | 50 mm |
| Package width | 80 mm |
| Package weight | 158 g |
| Weight | 118 g |
| Package depth | 210 mm |
| Performance | |
| Power source type | AC |
| USB 2.0 ports quantity | 2 |
| Charger compatibility | Mobile phone,Smartphone,Tablet |
| Connectivity technology | Contact |
| Certification | CE, UL, GS, PSE, RCM |
| Charger type | Indoor |
| Technical details | |
| Charging connector | Yes |
| Power | |
| Input current | 0.5 A |
| Input voltage | 100 - 240 V |
| Port 1 output current | 1 A |
| Output voltage | 5 V |
| Port 2 output current | 2.4 A |
| Packaging content | |
| Included power plug types | AU,EU,NA,UK |
Questions & answers
What is the delivery time of StarTech.com Dual Port USB Wall Charger - High Power (17 Watt / 3.4 Amp)?
The article StarTech.com Dual Port USB Wall Charger - High Power (17 Watt / 3.4 Amp) is currently in stock
According to our experience the article is ready for dispatch within 1 working days. The delivery time usually refers to 1 piece. When ordering larger quantities, we can maybe shorten the delivery time. Just send us an inquiry about the desired quantity of Startech.com USB2PACBK to our sales team for an exact delivery time.
How can I buy the item at a lower price?
We offer you StarTech.com Dual Port USB Wall Charger - High Power (17 Watt / 3.4 Amp) always at the best possible price. We can give you a discount of 2% on StarTech.com Dual Port USB Wall Charger - High Power (17 Watt / 3.4 Amp) if you choose payment in advance on ordering.
In addition, you can save money with our attractive graduation prizes with every purchase. If you buy a minimum of 15 pieces of StarTech.com Dual Port USB Wall Charger - High Power (17 Watt / 3.4 Amp) we can offer you a price of 17,38 EUR per piece. The more you buy, the cheaper the article will be.
We also offer individual prices for your needs. You can get an offer by using the form Wholesale Inquiry.
