StarTech.com 4 Port USB DisplayPort KVM Switch with Audio - KVM / audio / USB switch - 4 ports - des
|
343,28 EUR 345,68 EUR |
|||||||||||
|
( 408,50 EUR incl. VAT ) plus delivery charges |
|||||||||||
| Delivery time from supplier's stock (ca.) 1 workdaysinfo_outline | |||||||||||
| In Stock: >5 pieces | |||||||||||
| Lieske Part No.: | 694345 | ||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Mfg Part No: | SV431DPUA | ||||||||||
| UPC/EAN: | 0065030837545 | ||||||||||
| Weight: | 1.62 kg | ||||||||||
|
Graduated prices net
|
|||||||||||
Product information for Startech.com SV431DPUA:
| Design | |
| LED indicators | Yes |
| Colour of product | Black |
| Material | Steel |
| Weight & dimensions | |
| Package depth | 400 mm |
| Height | 44 mm |
| Depth | 130.6 mm |
| Package height | 206 mm |
| Package weight | 1700 g |
| Weight | 1100 g |
| Package width | 88 mm |
| Width | 220.7 mm |
| Performance | |
| Daisy chain | No |
| Plug and Play | Yes |
| Number of users | 1 user(s) |
| Hot-Plug support | Yes |
| Ports & interfaces | |
| USB 2.0 ports quantity | 4 |
| Number of microphone inputs | 4 |
| Keyboard port type | USB |
| Number of computers controlled | 4 |
| Video port type | DisplayPort |
| Audio connections | Yes |
| Console ports | DisplayPort,3.5mm headphone,3.5mm mic,USB A |
| Mouse port type | USB |
| Headphone outputs | 4 |
| Console USB ports quantity | 4 |
| Other features | |
| Audio support | Yes |
| IP control | No |
| Operational conditions | |
| Storage temperature (T-T) | -20 - 60 |
| Operating relative humidity (H-H) | 0 - 80 % |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 40 |
| Video | |
| Maximum digital resolution | 2560 x 1600 pixels |
| Maximum resolution | 2560 x 1600 pixels |
| Display | |
| Built-in display | No |
| Certificates | |
| Certification | CE, FCC, VESA, CEA |
| RoHS compliance | Yes |
| Packaging content | |
| AC adapter included | Yes |
| Manual | Yes |
Questions & answers
What is the delivery time of StarTech.com 4 Port USB DisplayPort KVM Switch with Audio - KVM / audio / USB switch - 4 ports - des?
The article StarTech.com 4 Port USB DisplayPort KVM Switch with Audio - KVM / audio / USB switch - 4 ports - des is currently in stock
According to our experience the article is ready for dispatch within 1 working days. The delivery time usually refers to 1 piece. When ordering larger quantities, we can maybe shorten the delivery time. Just send us an inquiry about the desired quantity of Startech.com SV431DPUA to our sales team for an exact delivery time.
How can I buy the item at a lower price?
We offer you StarTech.com 4 Port USB DisplayPort KVM Switch with Audio - KVM / audio / USB switch - 4 ports - des always at the best possible price. We can give you a discount of 2% on StarTech.com 4 Port USB DisplayPort KVM Switch with Audio - KVM / audio / USB switch - 4 ports - des if you choose payment in advance on ordering.
In addition, you can save money with our attractive graduation prizes with every purchase. If you buy a minimum of 5 pieces of StarTech.com 4 Port USB DisplayPort KVM Switch with Audio - KVM / audio / USB switch - 4 ports - des we can offer you a price of 338,13 EUR per piece. The more you buy, the cheaper the article will be.
We also offer individual prices for your needs. You can get an offer by using the form Wholesale Inquiry.
