StarTech.com PCI Express to 4 Slot PCI Expansion System - system bus extender
|
449,74 EUR 452,88 EUR |
|||||||||||
|
( 535,19 EUR incl. VAT ) plus delivery charges |
|||||||||||
| Delivery time from supplier's stock (ca.) 1 workdaysinfo_outline | |||||||||||
| In Stock: 3 pieces | |||||||||||
| Lieske Part No.: | 617887 | ||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Mfg Part No: | PEX2PCI4 | ||||||||||
| UPC/EAN: | 0065030825184 | ||||||||||
| Weight: | 2.56 kg | ||||||||||
|
Graduated prices net
|
|||||||||||
Product information for Startech.com PEX2PCI4:
| Design | |
| Colour of product | Black |
| Material | Aluminium,Steel |
| Weight & dimensions | |
| Package weight | 2400 g |
| Depth | 204 mm |
| Package depth | 245 mm |
| Weight | 2400 g |
| Package height | 210 mm |
| Package width | 200 mm |
| Width | 137 mm |
| Height | 142 mm |
| Performance | |
| Plug and Play | Yes |
| Certification | CE, FCC, RoHS |
| Ports & interfaces | |
| Ports quantity | 4 |
| Power | |
| Output current | 3 A |
| Input voltage | 110-240 V |
| Output voltage | 12 V |
| Operational conditions | |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 55 |
| Storage temperature (T-T) | -40 - 75 |
| Packaging content | |
| Manual | Yes |
| AC adapter included | Yes |
| Included power plug types | AU,EU,NA,UK |
| Cables included | AC,DVI |
Questions & answers
What is the delivery time of StarTech.com PCI Express to 4 Slot PCI Expansion System - system bus extender?
The article StarTech.com PCI Express to 4 Slot PCI Expansion System - system bus extender is currently in stock
According to our experience the article is ready for dispatch within 1 working days. The delivery time usually refers to 1 piece. When ordering larger quantities, we can maybe shorten the delivery time. Just send us an inquiry about the desired quantity of Startech.com PEX2PCI4 to our sales team for an exact delivery time.
How can I buy the item at a lower price?
We offer you StarTech.com PCI Express to 4 Slot PCI Expansion System - system bus extender always at the best possible price. We can give you a discount of 2% on StarTech.com PCI Express to 4 Slot PCI Expansion System - system bus extender if you choose payment in advance on ordering.
In addition, you can save money with our attractive graduation prizes with every purchase. If you buy a minimum of 4 pieces of StarTech.com PCI Express to 4 Slot PCI Expansion System - system bus extender we can offer you a price of 442,99 EUR per piece. The more you buy, the cheaper the article will be.
We also offer individual prices for your needs. You can get an offer by using the form Wholesale Inquiry.
