StarTech.com 15m Gray Gigabit Snagless RJ45 UTP Cat6 Patch Cable - 15 m Patch Cord
|
16,74 EUR 16,85 EUR |
|||||||||||
|
( 19,92 EUR incl. VAT ) plus delivery charges |
|||||||||||
| Delivery time from supplier's stock (ca.) 1 workdaysinfo_outline | |||||||||||
| In Stock: >25 pieces | |||||||||||
| Lieske Part No.: | 433879 | ||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Mfg Part No: | N6PATC15MGR | ||||||||||
| UPC/EAN: | 0065030847049 | ||||||||||
| Weight: | 0.67 kg | ||||||||||
|
Graduated prices net
|
|||||||||||
Product information for Startech.com N6PATC15MGR:
| Features | |
| Jacket material | Polyvinyl chloride (PVC) |
| Connector 2 | RJ-45 |
| Cabling technology | 10/100/1000Base-T(X) |
| Connector 1 | RJ-45 |
| Cable boot type | Snagless |
| Cable length | 15 m |
| Cable shielding | U/UTP (UTP) |
| Gender | Male/Male |
| Frequency | 500 MHz |
| Data transfer rate | 1000 Mbit/s |
| Cable standard | Cat6 |
| AWG wire size | 24 |
| RoHS compliance | Yes |
| Cable rating | CMG (CM) |
| Connector contacts plating | Gold |
| Colour of product | Grey |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 605 g |
| Packaging data | |
| Package length | 330.00 mm |
| Package depth | 330 mm |
| Package height | 40 mm |
| Package weight | 620 g |
| Package width | 255 mm |
| Quantity per pack | 1 |
Questions & answers
What is the delivery time of StarTech.com 15m Gray Gigabit Snagless RJ45 UTP Cat6 Patch Cable - 15 m Patch Cord?
The article StarTech.com 15m Gray Gigabit Snagless RJ45 UTP Cat6 Patch Cable - 15 m Patch Cord is currently in stock
According to our experience the article is ready for dispatch within 1 working days. The delivery time usually refers to 1 piece. When ordering larger quantities, we can maybe shorten the delivery time. Just send us an inquiry about the desired quantity of Startech.com N6PATC15MGR to our sales team for an exact delivery time.
How can I buy the item at a lower price?
We offer you StarTech.com 15m Gray Gigabit Snagless RJ45 UTP Cat6 Patch Cable - 15 m Patch Cord always at the best possible price. We can give you a discount of 2% on StarTech.com 15m Gray Gigabit Snagless RJ45 UTP Cat6 Patch Cable - 15 m Patch Cord if you choose payment in advance on ordering.
In addition, you can save money with our attractive graduation prizes with every purchase. If you buy a minimum of 15 pieces of StarTech.com 15m Gray Gigabit Snagless RJ45 UTP Cat6 Patch Cable - 15 m Patch Cord we can offer you a price of 16,49 EUR per piece. The more you buy, the cheaper the article will be.
We also offer individual prices for your needs. You can get an offer by using the form Wholesale Inquiry.
