StarTech.com USB audio adapter - virtual 7.1 - external sound card - stereo audio - USB - External
|
-11% 5,16 EUR 5,78 EUR |
|||||||||||
|
( 6,14 EUR incl. VAT ) plus delivery charges |
|||||||||||
| Delivery time from supplier's stock (ca.) 1 workdaysinfo_outline | |||||||||||
| In Stock: >10 pieces | |||||||||||
| Lieske Part No.: | 267588 | ||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Mfg Part No: | ICUSBAUDIO7 | ||||||||||
| UPC/EAN: | 0065030834223 | ||||||||||
| Weight: | 0.08 kg | ||||||||||
|
Graduated prices net
|
|||||||||||
Product information for Startech.com ICUSBAUDIO7:
| Software | |
| Windows operating systems supported | Windows 10 Education,Windows 10 Education x64,Windows 10 Enterprise,Windows 10 Enterprise x64,Windows 10 Home,Windows 10 Home x64,Windows 10 Pro,Windows 10 Pro x64,Windows 2000,Windows 2000 Professional,Windows 7 Enterprise,Windows 7 Enterprise x64,W |
| Technical details | |
| Compatible operating systems | Windows XP/2000/Vista |
| Ports & interfaces | |
| Headphone outputs | 2 |
| Microphone in | Yes |
| USB 2.0 ports quantity | 1 |
| Host interface | USB |
| Packaging data | |
| Package weight | 360 g |
| Package depth | 177 mm |
| Package width | 41 mm |
| Package height | 144 mm |
| Audio | |
| Audio output channels | 7.1 |
| Internal | No |
Questions & answers
What is the delivery time of StarTech.com USB audio adapter - virtual 7.1 - external sound card - stereo audio - USB - External?
The article StarTech.com USB audio adapter - virtual 7.1 - external sound card - stereo audio - USB - External is currently in stock
According to our experience the article is ready for dispatch within 1 working days. The delivery time usually refers to 1 piece. When ordering larger quantities, we can maybe shorten the delivery time. Just send us an inquiry about the desired quantity of Startech.com ICUSBAUDIO7 to our sales team for an exact delivery time.
How can I buy the item at a lower price?
We offer you StarTech.com USB audio adapter - virtual 7.1 - external sound card - stereo audio - USB - External always at the best possible price. We can give you a discount of 2% on StarTech.com USB audio adapter - virtual 7.1 - external sound card - stereo audio - USB - External if you choose payment in advance on ordering.
In addition, you can save money with our attractive graduation prizes with every purchase. If you buy a minimum of 15 pieces of StarTech.com USB audio adapter - virtual 7.1 - external sound card - stereo audio - USB - External we can offer you a price of 5,08 EUR per piece. The more you buy, the cheaper the article will be.
We also offer individual prices for your needs. You can get an offer by using the form Wholesale Inquiry.
