StarTech.com HDMI or DVI to DisplayPort Active Converter - Functions: Signal Conversion
|
-11% 90,50 EUR 101,23 EUR |
|||||||||||
|
( 107,70 EUR incl. VAT ) plus delivery charges |
|||||||||||
| Delivery time on requestinfo_outline | |||||||||||
| Lieske Part No.: | 717148 | ||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Mfg Part No: | HDMI2DP | ||||||||||
| UPC/EAN: | 0065030841498 | ||||||||||
| Weight: | 0.4 kg | ||||||||||
|
Graduated prices net
|
|||||||||||
Product information for Startech.com HDMI2DP:
| Weight & dimensions | |
| Width | 43 mm |
| Height | 23 mm |
| Depth | 82 mm |
| Weight | 140 g |
| Colour | |
| Colour of product | Black |
| Technical details | |
| Host interface | HDMI / DVI |
| Maximum resolution | 1920 x 1200 pixels |
| Supported video modes | 1080i,1080p |
| Output interface | Displayport |
| Packaging data | |
| Package height | 80 mm |
| Package width | 137 mm |
| Package weight | 200 g |
| Package depth | 180 mm |
| Power | |
| Input voltage | 110 - 240 V |
| Operating current | 0.5 A |
| External power adapter | Yes |
| Operating voltage | 5 V |
| Operational conditions | |
| Storage temperature (T-T) | -10 - 80 |
| Storage relative humidity (H-H) | 5 - 95 % |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 70 |
| Certificates | |
| Certification | RoHS, FCC |
| Packaging content | |
| Manual | Yes |
Questions & answers
What is the delivery time of StarTech.com HDMI or DVI to DisplayPort Active Converter - Functions: Signal Conversion?
The article StarTech.com HDMI or DVI to DisplayPort Active Converter - Functions: Signal Conversion is currently not in stock und muss auftragsbezogen bestellt werden.
According to our experience the article is ready for dispatch within 1 working days. The delivery time usually refers to 1 piece. When ordering larger quantities, we can maybe shorten the delivery time. Just send us an inquiry about the desired quantity of Startech.com HDMI2DP to our sales team for an exact delivery time.
How can I buy the item at a lower price?
We offer you StarTech.com HDMI or DVI to DisplayPort Active Converter - Functions: Signal Conversion always at the best possible price. We can give you a discount of 2% on StarTech.com HDMI or DVI to DisplayPort Active Converter - Functions: Signal Conversion if you choose payment in advance on ordering.
In addition, you can save money with our attractive graduation prizes with every purchase. If you buy a minimum of 6 pieces of StarTech.com HDMI or DVI to DisplayPort Active Converter - Functions: Signal Conversion we can offer you a price of 89,14 EUR per piece. The more you buy, the cheaper the article will be.
We also offer individual prices for your needs. You can get an offer by using the form Wholesale Inquiry.
