Meanwell HLG-600H-24 Synergy 21 power supply - 24V 600W Mean Well IP65
Your rating:
Average rating
Rating for Meanwell HLG-600H-24 Synergy 21 power supply - 24V 600W Mean Well IP65
( 4.2 / 5 ) 10 ratings
Meanwell HLG-600H-24Meanwell HLG-600H-24
Meanwell HLG-600H-24
This image may differ from the desired article.
Delivery time from supplier's stock (ca.) 6 workdaysinfo_outline
In Stock: >5 pieces
1x Meanwell HLG-600H-24 Synergy 21 power supply - 24V 600W Mean Well IP65
Lieske Part No.:578871
Mfg Part No: HLG-600H-24
Weight:3.9 kg
Product information for Meanwell HLG-600H-24:
HLG-600H-24 NOT dimmable, IP65 Input: 90~305VAC, 127~431VDC Output: 25A, 24V DC, 600 Watt Operating temperature: -40°C to +90°C (see data sheet) LxWxH 280x144x48.5mm Protection mark: See meanwell .com Open cable ends
Please refer to the data sheet for further details
Questions & answers
What is the delivery time of Meanwell HLG-600H-24 Synergy 21 power supply - 24V 600W Mean Well IP65?
The article Meanwell HLG-600H-24 Synergy 21 power supply - 24V 600W Mean Well IP65 is currently in stock
How can I buy the item at a lower price?
We offer you Meanwell HLG-600H-24 Synergy 21 power supply - 24V 600W Mean Well IP65 always at the best possible price. We can give you a discount of 2% on Meanwell HLG-600H-24 Synergy 21 power supply - 24V 600W Mean Well IP65 if you choose payment in advance on ordering.
Fitting accessory for Meanwell HLG-600H-24 Synergy 21 power supply - 24V 600W Mean Well IP65
Synergy 21 LED power supply - current limiter Osram Osram LogoSynergy 21 LED power supply - current limiter Osram Osram EinschaltstrombegrenzerProduktvorteile Increases the maximum number of electronic ballasts per circuit breaker by a factor of 2.5 in dependence of the Anlagengröße flexible Easy ...
Lieske Part No.: 508214
Mfg Part No: EBN-OS /230
Osram EBN-OS /230 plus VAT
Mfg Part No: S21-LED-000145
Synergy 21 S21-LED-000145 plus VAT
Synergy 21 outdoor cable connector IP68 1:1 Synergy 21 LogoSynergy 21 outdoor cable connector IP68 1:1 250V/450V
PTI250, T85
IP68 at 5 bar, 24A
Min. Ø5mm,
Max. Ø14mm
Mfg Part No: S21-COMP-00751
Synergy 21 S21-COMP-00751 plus VAT
Delivery time on requestinfo_outline
IP Class: IP66
Sunscreen Rating:Sun Protection(UV)
Terminal Blocks: Housing
Polypropylene 94-V2grade(PA) Metal
Part:Plated Brass/Steel Spring
Screws: SS
Mfg Part No: S21-COMP-00753
Synergy 21 S21-COMP-00753 plus VAT
IP Class: IP66
Terminal Blocks: Housing
Part:Plated Brass/Steel Spring
Screws: SS
Dimension: W=6.5cm, L=10cm
Waterproof Junction boxes with terminal blocks,
cable to cable 250V/450V
PTI 250,
T50
IP68
16A
Min. Ø5mm,
Max. Ø14mm
in stockinfo_outline
O-ring: silicone
Conductor material: cooper
Cable range: 13.5mm~17mm
Cable size: 4mm2
Temperature: 85°C
Voltage: 250V
Ingress protection: IP68
Fire classification: 94V0
Netzkabel 230V Schutzkontakt CEE7(Stecker)->Open End mit Adernendhülsen, 1,8m,Black Netzkabel 230V Schutzkontakt CEE7(Stecker)->Open End mit Adernendhülsen, 1,8m,Black EK504AE.1,8, Schutzkontakt 90° - Open End AE 1.8 m, 3 x 0,75 mm², schwarz 16 A / 250 V VDE geprüft Open End mit Aderendhülsen bestückt Aderendhülsen bei 1.8 m: L = 6 mm, - 1.7 mm, Isolator gelb
Mfg Part No: EK504AE.1,8
Diverse EK504AE.1,8 plus VAT
Searching
Search is performed.
Please be patient ...
Fehlende Felder
Close
Information
Dear customers and visitors,
Due to the public holiday, we are closed today, 14th May 2026.
Ok
Product in the shopcart
The following item has been put into your shopping cart by our system:
1x Meanwell HLG-600H-24 -