Jung A 521 UF WW SCHUKO socket 16 A 250V ~ screw terminals with function display
Your rating:
Average rating
Rating for Jung A 521 UF WW SCHUKO socket 16 A 250V ~ screw terminals with function display
( 0 / 5 ) 0 ratings
JUNG A521UFWW
This image may differ from the desired article.
Delivery time on requestinfo_outline
1x Jung A 521 UF WW SCHUKO socket 16 A 250V ~ screw terminals with function display
Lieske Part No.:140254
Mfg Part No: A521UFWW
UPC/EAN: 4011377203846
Weight:0.12 kg
Graduated prices net
From piecesPrice per pieces
Product information for JUNG A521UFWW:
with overvoltage protection
with screw terminals for rigid and flexible conductors up to 2.5 mm2
Connection terminals in accordance with DIN VDE 0620
without 'fastening claw': Item no. with 'N', e.g. ..521 N..
Intended use
Use only in combination with coarse protection type 1 and medium protection type 2
Use in TN, TT and IT networks
Fixed installation indoors
Installation in device box in accordance with EN 60670-1
Product features
The device protects electrical and electronic devices against transient overvoltages.
The failure of the protective function is signaled by an acoustic and optical signal.
Type: A 521 UF WW
Questions & answers
What is the delivery time of Jung A 521 UF WW SCHUKO socket 16 A 250V ~ screw terminals with function display?
The article Jung A 521 UF WW SCHUKO socket 16 A 250V ~ screw terminals with function display is currently not in stock und muss auftragsbezogen bestellt werden.
How can I buy the item at a lower price?
We offer you Jung A 521 UF WW SCHUKO socket 16 A 250V ~ screw terminals with function display always at the best possible price. We can give you a discount of 2% on Jung A 521 UF WW SCHUKO socket 16 A 250V ~ screw terminals with function display if you choose payment in advance on ordering.
You can also send us a price proposal for your desired quantity of Jung A 521 UF WW SCHUKO socket 16 A 250V ~ screw terminals with function display via the form price proposal. Enter your name, contact details, price and quantity you need. Our sales team will then send you a good quotation immediately.
Searching
Search is performed.
Please be patient ...
Fehlende Felder
Close
Product in the shopcart
The following item has been put into your shopping cart by our system:
1x JUNG SCHUKO socket 16 A 250V ~ screw terminals function display - A 521 UF WW
Sum of all articles in cart
plus VAT
Enquiry: JUNG SCHUKO socket 16 A 250V ~ screw terminals function display - A 521 UF WW