Jung 821-20USW 821-20, ETC U.S. NEMA socket outlets with earthing contact 20A 125VAC IP44 WG800
Your rating:
Average rating
Rating for Jung 821-20USW 821-20, ETC U.S. NEMA socket outlets with earthing contact 20A 125VAC IP44 WG800
( 4.6 / 5 ) 11 ratings
Jung 821-20USW
This image may differ from the desired article.
Delivery time on requestinfo_outline
1x Jung 821-20USW 821-20, ETC U.S. NEMA socket outlets with earthing contact 20A 125VAC IP44 WG800
Lieske Part No.:346377
Mfg Part No: 821-20USW
UPC/EAN: 4011377669604
Weight:1.61 kg
Graduated prices net
From piecesPrice per pieces
Product information for Jung 821-20USW:
20 A, 125 V ~, 5-20R, 2-pin + E
with screw terminals for rigid and flexible conductors up to 4 mm2 according to US-NEMA
Type: 821-20 USW
Questions & answers
What is the delivery time of Jung 821-20USW 821-20, ETC U.S. NEMA socket outlets with earthing contact 20A 125VAC IP44 WG800?
The article Jung 821-20USW 821-20, ETC U.S. NEMA socket outlets with earthing contact 20A 125VAC IP44 WG800 is currently not in stock und muss auftragsbezogen bestellt werden.
How can I buy the item at a lower price?
We offer you Jung 821-20USW 821-20, ETC U.S. NEMA socket outlets with earthing contact 20A 125VAC IP44 WG800 always at the best possible price. We can give you a discount of 2% on Jung 821-20USW 821-20, ETC U.S. NEMA socket outlets with earthing contact 20A 125VAC IP44 WG800 if you choose payment in advance on ordering.
You can also send us a price proposal for your desired quantity of Jung 821-20USW 821-20, ETC U.S. NEMA socket outlets with earthing contact 20A 125VAC IP44 WG800 via the form price proposal. Enter your name, contact details, price and quantity you need. Our sales team will then send you a good quotation immediately.
Searching
Search is performed.
Please be patient ...
Fehlende Felder
Close
Product in the shopcart
The following item has been put into your shopping cart by our system:
1x Jung 821-20 USW - 821 20 NEMA socket outlets earthing contact 20A 125VAC IP44 WG800
Sum of all articles in cart
plus VAT
Enquiry: Jung 821-20 USW - 821 20 NEMA socket outlets earthing contact 20A 125VAC IP44 WG800