FHF 21300403 Electronic Buzzer EKSP230VAC,
Your rating:
Average rating
Rating for FHF 21300403 Electronic Buzzer EKSP230VAC,
( 4.6 / 5 ) 10 ratings
FHF 21300403
This image may differ from the desired article.
Delivery time on requestinfo_outline
1x FHF 21300403 Electronic Buzzer EKSP230VAC,
Lieske Part No.:906705
Mfg Part No: 21300403
UPC/EAN: 4250235504255
Weight:0.12 kg
Graduated prices net
From piecesPrice per pieces
Product information for FHF 21300403:
Small electronic buzzer for control panel and desk installation Housing: Plastic Installation in 28 mm hole EKS as continuous tone, EKSP as pulse tone Volume approx. 90 dB(A)
Electronic buzzer EKSP 230 VAC
Nominal voltage: 230 V
Current type: AC
Current consumption: 0.02 A
Protection class (IP): IP30
Volume: 90 dB
Housing material: Plastic
Housing color: gray
Tone: Pulse tone
Mounting type: Built-in
Transformer built-in: No
Temperature range: -20 - +70 °C
Dimension H: 43 mm
Dimension W: 43 mm
Dimension D: 50 mm