FHF 21300402 ELEKTRON.SUMMER EKSP48VAC/DC 48 V AC / DC
Your rating:
Average rating
Rating for FHF 21300402 ELEKTRON.SUMMER EKSP48VAC/DC 48 V AC / DC
( 4.5 / 5 ) 35 ratings
FHF 21300402
This image may differ from the desired article.
Delivery time on requestinfo_outline
1x FHF 21300402 ELEKTRON.SUMMER EKSP48VAC/DC 48 V AC / DC
Lieske Part No.:509157
Mfg Part No: 21300402
UPC/EAN: 4250235504248
From piecesPrice per pieces
Product information for FHF 21300402:
Small electronic buzzer for control panel and desk installation Housing: Plastic Installation in 28 mm hole EKS as continuous tone, EKSP as pulse tone Volume approx. 90 dB(A)
Electronic buzzer EKSP 48 VAC/DC
Nominal voltage: 48 V
Current type: AC
Current consumption: 0.02 A
Housing color: gray
Tone type: Pulse tone
Mounting type: Built-in
Transformer built-in: No
Temperature range: -20 - +70 °C
Dimension H: 43 mm
Dimension W: 43 mm
Dimension D: 50 mm
Type: EKSP48VAC/DC
Questions & answers
What is the delivery time of FHF 21300402 ELEKTRON.SUMMER EKSP48VAC/DC 48 V AC / DC?
The article FHF 21300402 ELEKTRON.SUMMER EKSP48VAC/DC 48 V AC / DC is currently not in stock und muss auftragsbezogen bestellt werden.
How can I buy the item at a lower price?
We offer you FHF 21300402 ELEKTRON.SUMMER EKSP48VAC/DC 48 V AC / DC always at the best possible price. We can give you a discount of 2% on FHF 21300402 ELEKTRON.SUMMER EKSP48VAC/DC 48 V AC / DC if you choose payment in advance on ordering.
Searching
Search is performed.
Please be patient ...
Fehlende Felder
Close
Information
Dear customers and visitors,
Due to the public holiday, we are closed today, 14th May 2026.
Ok
Product in the shopcart
The following item has been put into your shopping cart by our system:
1x Funke + Huster EKSP48VAC/DC - ELEKTRON SUMMER 48 AC / DC