Erco-Leuchten 1056873000
ERCO Pollux Zoomstrahler 56873.000
|
786,06 EUR |
|||||||||||
|
( 935,41 EUR incl. VAT ) ≈ £679.16 | ≈ $911.83 plus delivery charges |
|||||||||||
| Delivery time on requestinfo_outline | |||||||||||
| Lieske Part No.: | 699460 | ||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Mfg Part No: | 1056873000 | ||||||||||
| Weight: | 0.12 kg | ||||||||||
|
Graduated prices net
|
|||||||||||
Product information for Erco-Leuchten 1056873000:
Type: 1056873000
| Weight & dimensions | |
| Dimensions (WxDxH) | 482.6 x 730.3 x 355.6 mm |
| Colour | |
| Colour of product | Black |
| Technical details | |
| Typical backup time at half load | 30.3 min |
| Typical backup time at full load | 12.7 min |
| Ports & interfaces | |
| Interface | DB-9 RS-232, RJ-45 10 Base-T ethernet for web/ SNMP/ Telnet management |
| Power | |
| Power supply input frequency | 50 - 60 Hz |
| Battery type | Maintenance-free sealed Lead-Acid battery with suspended electrolyte : leakproof |
| Emergency Power Off (EPO) | Yes |
| Output voltage note | Configurable for 220 : 230 or 240 nominal output voltage |
| Output connections | (8)IEC 320 C13 n(2)IEC 320 C19 |
| Output power capacity | 6000 VA |
| Input connection type | Hard Wire 3-wire |
| Nominal output voltage | 230 V |
| Nominal input voltage | 230 V |
| Replacement battery cartridge | APC Replacement Battery SYBT2 |
| Operational conditions | |
| Operating altitude | 3000 m |
| Storage relative humidity (H-H) | 0-95 % |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 40 |
| Storage temperature (T-T) | -15-45 |
| Operating relative humidity (H-H) | 0-95 % |
| Illumination/Alarms | |
| Audible alarm(s) | Alarm when on battery : distinctive low battery alarm : configurable delays |
| Operating system/software | |
| Bundled software | - PowerChute Network Shutdownn- PowerChute plus for AIX v4.2.3n- PowerChute plus for HP-UX v 4.2.3n- PowerChute plus for Linux v 4.5.2n- PowerChute plus for Novell NetWare v4.3.3n- PowerChute plus for Red Hat Linux v 4.5.2.1n- PowerChute plus for So |
Questions & answers
What is the delivery time of Erco-Leuchten 1056873000 ERCO Pollux Zoomstrahler 56873.000?
The article Erco-Leuchten 1056873000 ERCO Pollux Zoomstrahler 56873.000 is currently not in stock and must be ordered on a per-order basis.
According to our experience the article is ready for dispatch within 8 working days. The delivery time usually refers to 1 piece. When ordering larger quantities, we can maybe shorten the delivery time. Just send us an inquiry about the desired quantity of Erco-Leuchten 1056873000 to our sales team for an exact delivery time.
How can I buy the item at a lower price?
We offer you Erco-Leuchten 1056873000 ERCO Pollux Zoomstrahler 56873.000 always at the best possible price. We can give you a discount of 2% on Erco-Leuchten 1056873000 ERCO Pollux Zoomstrahler 56873.000 if you choose payment in advance on ordering.
In addition, you can save money with our attractive graduated prizes with every purchase. If you buy a minimum of 3 pieces of Erco-Leuchten 1056873000 ERCO Pollux Zoomstrahler 56873.000 we can offer you a price of 762,48 EUR per piece. The more you buy, the cheaper the article will be.
We also offer individual prices for your needs. You can get an offer by using the form Wholesale Inquiry.
