EPA ABG NF-4-80FTN line filter 3ph+neutral conductor 80A 5004N080
Your rating:
Average rating
Rating for EPA ABG NF-4-80FTN line filter 3ph+neutral conductor 80A 5004N080
( 0 / 5 ) 0 ratings
This image may differ from the desired article.
Delivery time on requestinfo_outline
1x EPA ABG NF-4-80FTN line filter 3ph+neutral conductor 80A 5004N080
Lieske Part No.:1425419
Mfg Part No: 5004N080
Weight:4 kg
Graduated prices net
From piecesPrice per pieces
Product information for EPA 5004N080:
Three-phase high-performance compact filter with neutral conductor. Rated current: 80 A. Voltage range: 400-520 V AC, 50/60 Hz. High attenuation, high saturation resistance, very low leakage current. Compact design. UL approved. Suitable for frequency converters with long motor cables.
Technical Data:
Rated voltage: 520/300 VAC (±10%), 3-phase + N
Frequency range: 48 to 63 Hz
Rated current: 80 A @ 50°C
Leakage current: 0.3 mA
Stray current: 4.0 mA
Protection: IP20
Housing: Metal
Mounting: Mounting brackets with holes
Climate category: 25/085/21 (-25°C to +85°C)
Approvals: CE, UL
Standards: EN 60939, UL 1283, CSA 22.2 No. 8, RoHS
Dimensions: 255 × 163 × 127 mm (L×W×H)
Type: ABG NF-4-80FTN
Questions & answers
What is the delivery time of EPA ABG NF-4-80FTN line filter 3ph+neutral conductor 80A 5004N080?
The article EPA ABG NF-4-80FTN line filter 3ph+neutral conductor 80A 5004N080 is currently not in stock und muss auftragsbezogen bestellt werden.
How can I buy the item at a lower price?
We offer you EPA ABG NF-4-80FTN line filter 3ph+neutral conductor 80A 5004N080 always at the best possible price. We can give you a discount of 2% on EPA ABG NF-4-80FTN line filter 3ph+neutral conductor 80A 5004N080 if you choose payment in advance on ordering.
Searching
Search is performed.
Please be patient ...
Fehlende Felder
Close
Product in the shopcart
The following item has been put into your shopping cart by our system:
1x EPA ABG NF-4-80FTN (5004N080)