Dymo Rhino M1011 Manual Label Maker - Tape, Label - 12 mm - Hole Punching
|
363,15 EUR |
|||||||||||
|
( 432,15 EUR incl. VAT ) ≈ £313.76 | ≈ $421.25 plus delivery charges |
|||||||||||
| Delivery time from supplier's stock (ca.) 1 workdaysinfo_outline | |||||||||||
| In Stock: 1 pieces | |||||||||||
| Lieske Part No.: | 534683 | ||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Mfg Part No: | S0720090 | ||||||||||
| UPC/EAN: | 5411313011105 | ||||||||||
| Weight: | 1.81 kg | ||||||||||
|
Graduated prices net
|
|||||||||||
Product information for Dymo S0720090:
| Design | |
| Colour of product | Black |
| Weight & dimensions | |
| Depth | 320 mm |
| Width | 130 mm |
| Weight | 1700 g |
| Height | 120 mm |
| Ports & interfaces | |
| PC connected | No |
| Packaging data | |
| Package width | 131 mm |
| Package height | 136 mm |
| Package depth | 321 mm |
| Package weight | 1788 g |
| Other features | |
| Quantity outer carton | 3 pc(s) |
| Width outer carton | 339 mm |
| Volume outer carton | 23.317 L |
| Gross weight of outer carton | 5.930 kg |
| Label type | Metal, vinyl |
| Package volume | 5.719 L |
| Quantity per pack | 1 |
| Customs code | 9611000000 |
| Tape size | 12 mm |
| Net weight of outer carton | 5.364 kg |
| Country of origin | China |
| Height outer carton | 169 mm |
| Depth outer carton | 407 mm |
| Paper handling | |
| Maximum label width | 12 mm |
| Printing | |
| Print technology | Direct thermal |
Questions & answers
What is the delivery time of Dymo Rhino M1011 Manual Label Maker - Tape, Label - 12 mm - Hole Punching?
The article Dymo Rhino M1011 Manual Label Maker - Tape, Label - 12 mm - Hole Punching is currently in stock
According to our experience the article is ready for dispatch within 1 working days. The delivery time usually refers to 1 piece. When ordering larger quantities, we can maybe shorten the delivery time. Just send us an inquiry about the desired quantity of Dymo S0720090 to our sales team for an exact delivery time.
How can I buy the item at a lower price?
We offer you Dymo Rhino M1011 Manual Label Maker - Tape, Label - 12 mm - Hole Punching always at the best possible price. We can give you a discount of 2% on Dymo Rhino M1011 Manual Label Maker - Tape, Label - 12 mm - Hole Punching if you choose payment in advance on ordering.
In addition, you can save money with our attractive graduated prizes with every purchase. If you buy a minimum of 50 pieces of Dymo Rhino M1011 Manual Label Maker - Tape, Label - 12 mm - Hole Punching we can offer you a price of 357,70 EUR per piece. The more you buy, the cheaper the article will be.
We also offer individual prices for your needs. You can get an offer by using the form Wholesale Inquiry.
