Dymo 18054 Wire & Cable Label - 9 mm Width x 1500 mm Length - Rectangle - Thermal Transfer - Yellow
|
28,13 EUR |
|||||||||||
|
( 33,47 EUR incl. VAT ) ≈ £24.39 | ≈ $32.74 plus delivery charges |
|||||||||||
| Delivery time on requestinfo_outline | |||||||||||
| Lieske Part No.: | 683769 | ||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Mfg Part No: | 18054 | ||||||||||
| UPC/EAN: | 0071701180544 | ||||||||||
| Weight: | 0.04 kg | ||||||||||
|
Graduated prices net
|
|||||||||||
Product information for DYMO 18054:
| Features | |
| Tape type | D1 |
| Weight & dimensions | |
| Package height | 111 mm |
| Quantity per pack | 1 |
| Tape length | 1.5 m |
| Package depth | 87 mm |
| Package weight | 34 g |
| Package width | 34 mm |
| Technical details | |
| Tape size | 9 mm |
| Tape type | D1 |
| Tape length | 1.5 m |
| Colour of product | Yellow |
| Other features | |
| Tape size | 9 mm |
| Country of origin | Belgium |
| Package volume | 0.328 L |
| Customs code | 8473408000 |
| Packaging content | |
| Package type | Box |
| Outer carton | |
| Height outer carton | 195 mm |
| Width outer carton | 136 mm |
| Quantity outer carton | 25 pc(s) |
| Net weight of outer carton | 0.850 kg |
| Volume outer carton | 12.464 L |
| Depth outer carton | 470 mm |
| Gross weight of outer carton | 1.242 kg |
| Inner carton | |
| Depth inner carton | 175 mm |
| Gross weight inner carton | 0.207 kg |
| Volume inner carton | 1.969 L |
| Net weight inner carton | 0.170 kg |
| Height inner carton | 121 mm |
| Width inner carton | 93 mm |
| Quantity inner carton | 5 pc(s) |
Questions & answers
What is the delivery time of Dymo 18054 Wire & Cable Label - 9 mm Width x 1500 mm Length - Rectangle - Thermal Transfer - Yellow?
The article Dymo 18054 Wire & Cable Label - 9 mm Width x 1500 mm Length - Rectangle - Thermal Transfer - Yellow is currently not in stock and must be ordered on a per-order basis.
According to our experience the article is ready for dispatch within 10 working days. The delivery time usually refers to 1 piece. When ordering larger quantities, we can maybe shorten the delivery time. Just send us an inquiry about the desired quantity of DYMO 18054 to our sales team for an exact delivery time.
How can I buy the item at a lower price?
We offer you Dymo 18054 Wire & Cable Label - 9 mm Width x 1500 mm Length - Rectangle - Thermal Transfer - Yellow always at the best possible price. We can give you a discount of 2% on Dymo 18054 Wire & Cable Label - 9 mm Width x 1500 mm Length - Rectangle - Thermal Transfer - Yellow if you choose payment in advance on ordering.
In addition, you can save money with our attractive graduated prizes with every purchase. If you buy a minimum of 15 pieces of Dymo 18054 Wire & Cable Label - 9 mm Width x 1500 mm Length - Rectangle - Thermal Transfer - Yellow we can offer you a price of 27,71 EUR per piece. The more you buy, the cheaper the article will be.
We also offer individual prices for your needs. You can get an offer by using the form Wholesale Inquiry.
