Schneider Electric 170AEC92000 Schneider MOMENTUM Counter 2CH 200KHZ
Your rating:
Average rating
Rating for Schneider Electric 170AEC92000 Schneider MOMENTUM Counter 2CH 200KHZ
( 4.3 / 5 ) 15 ratings
Schneider Electric 170AEC92000
This image may differ from the desired article.
Delivery time on requestinfo_outline
1x Schneider Electric 170AEC92000 Schneider MOMENTUM Counter 2CH 200KHZ
Datasheet:file_download Download
Lieske Part No.:592636
Mfg Part No: 170AEC92000
UPC/EAN: 3595861147744
Weight:0.12 kg
Graduated prices net
From piecesPrice per pieces
Product information for Schneider Electric 170AEC92000:
Momentum. Special modules. High-speed counter socket (2 independent counters), 3 digital inputs per counter, max. 16 kHz at 24 V single ended, max. 200 kHz at 5 V differential inputs. Analogue outputs 2 digital outputs per counter.
Product data sheet
Datasheet for Schneider Electric 170AEC92000, EAN: 3595861147744
Questions & answers
What is the delivery time of Schneider Electric 170AEC92000 Schneider MOMENTUM Counter 2CH 200KHZ?
The article Schneider Electric 170AEC92000 Schneider MOMENTUM Counter 2CH 200KHZ is currently not in stock und muss auftragsbezogen bestellt werden.
How can I buy the item at a lower price?
We offer you Schneider Electric 170AEC92000 Schneider MOMENTUM Counter 2CH 200KHZ always at the best possible price. We can give you a discount of 2% on Schneider Electric 170AEC92000 Schneider MOMENTUM Counter 2CH 200KHZ if you choose payment in advance on ordering.
Searching
Search is performed.
Please be patient ...
Fehlende Felder
Close
Product in the shopcart
The following item has been put into your shopping cart by our system:
1x Schneider Electric 170AEC92000 - Modicon Momentum - high speed counter module base - 6 I / 4 O