Meanwell PCD-60-1050BMeanwell PCD-60-1050B
Meanwell PCD-60-1050B
This image may differ from the desired article.
Delivery time from supplier's stock (ca.) 6 workdaysinfo_outline
In Stock: >5 pieces
1x Synergy 21 LED Power Supply - 1050mA CC Driver 34 ~ 57V Meanwell DIMM eg LED Panel
Lieske Part No.:245668
Mfg Part No: PCD-60-1050B
Weight:0.35 kg
Graduated prices net
From piecesPrice per pieces
Product information for Meanwell PCD-60-1050B:
PCD-60-1050B, triac dimmIP42Eingang: 180 ~ 295VACAusgang: 1050mA, 34 ~ 57V DC, 59,85Watt, constant current operation temperature: -20 ____ ° C to +40 ____ ° C, see DatenblattLxBxH 128x60x31,5mm see also data sheet protection indicator: see data sheet Open cable ends
Questions & answers
What is the delivery time of Synergy 21 LED Power Supply - 1050mA CC Driver 34 ~ 57V Meanwell DIMM eg LED Panel?
The article Synergy 21 LED Power Supply - 1050mA CC Driver 34 ~ 57V Meanwell DIMM eg LED Panel is currently in stock
How can I buy the item at a lower price?
We offer you Synergy 21 LED Power Supply - 1050mA CC Driver 34 ~ 57V Meanwell DIMM eg LED Panel always at the best possible price. We can give you a discount of 2% on Synergy 21 LED Power Supply - 1050mA CC Driver 34 ~ 57V Meanwell DIMM eg LED Panel if you choose payment in advance on ordering.
This product is recommended as accessory for
Synergy 21 LED light panel 300*1200 warm white 45W V4 white Synergy 21 LogoSynergy 21 LED light panel 300*1200 warm white 45W V4 white Ultra Slim LED Panel Light
Frame color: white
Power consumption: 45Watt, 1050mA
Number of lumens: 4500lm
Warm white: 3000K, CRI>80, 120°
MacAdam/SDCM = 3
Protection class: IP20
Working ...
Lieske Part No.: 1174191
Mfg Part No: S21-LED-J00282
Synergy 21 S21-LED-J00282 plus VAT
Synergy 21 LED light panel 300*1200 warm white 45W V4 white UGR Synergy 21 LogoSynergy 21 LED light panel 300*1200 warm white 45W V4 white UGR Ultra Slim LED Panel Light
Frame color: white
Number of lumens: 4500lm
Light color: 3000K, CRI>80, 120°
MacAdam/SDCM = 3
Glare rating: UGR< Protection class: ...
Mfg Part No: S21-LED-J00285
Synergy 21 S21-LED-J00285 plus VAT
Synergy 21 LED light panel 300*1200 neutral white 45W V4 white UGR Synergy 21 LogoSynergy 21 LED light panel 300*1200 neutral white 45W V4 white UGR Ultra Slim LED Panel Light
Neutral white: 4200K, CRI>80, 120°?
Glare rating: UGR< Protection ...
Suitable for ceiling suspension
Power consumption: 40Watt
Lumen number: 3400lm (total) 50%UP 50%DOWN
Light color: 4000k? ...
Beam angle: 240° (total)
120° (down)
120° (up)
Protection class: IP20 and IK08
Working temperature: -20°C to +60°C (Amb.)
Power supply: 1050mA, ...
Synergy 21 LED light panel 300*1200 cold white 45W V4 white UGR Synergy 21 LogoSynergy 21 LED light panel 300*1200 cold white 45W V4 white UGR Ultra Slim LED Panel Light
Cool white: 6000K, CRI>80, 120°
Synergy 21 LED light panel 300*1200 cold white 45W V4 white Synergy 21 LogoSynergy 21 LED light panel 300*1200 cold white 45W V4 white Ultra Slim LED Panel Light