Meanwell HLG-185H-C700B
Synergy 21 power supply - CC Driver 700mA ~286V Mean Well 0-10V dimm
Your rating:
Average rating
Rating for Meanwell HLG-185H-C700B Synergy 21 power supply - CC Driver 700mA ~286V Mean Well 0-10V dimm
( 4.5 / 5 ) 8 ratings
Meanwell HLG-185H-C700BMeanwell HLG-185H-C700B
Meanwell HLG-185H-C700B
This image may differ from the desired article.
Delivery time from supplier's stock (ca.) 6 workdaysinfo_outline
In Stock: >25 pieces
1x Meanwell HLG-185H-C700B Synergy 21 power supply - CC Driver 700mA ~286V Mean Well 0-10V dimm
Lieske Part No.:1198812
Mfg Part No: HLG-185H-C700B
Weight:1.15 kg
Product information for Meanwell HLG-185H-C700B:
HLG-185H-C700B Attention: Constant current with 700mA IP42 dimmable (1-10 volts, PWM dimmer), IP42 input: 90~305VAC, 127~431VDC output: 700mA, 143~286V, 199.5 watts operating temperature: -40° C up to +80°C LxWxH 220*68*38.8mm Protection symbol: See meanwell.com Open cable ends,
please pay attention to the data sheet.
Questions & answers
What is the delivery time of Meanwell HLG-185H-C700B Synergy 21 power supply - CC Driver 700mA ~286V Mean Well 0-10V dimm?
The article Meanwell HLG-185H-C700B Synergy 21 power supply - CC Driver 700mA ~286V Mean Well 0-10V dimm is currently in stock
How can I buy the item at a lower price?
We offer you Meanwell HLG-185H-C700B Synergy 21 power supply - CC Driver 700mA ~286V Mean Well 0-10V dimm always at the best possible price. We can give you a discount of 2% on Meanwell HLG-185H-C700B Synergy 21 power supply - CC Driver 700mA ~286V Mean Well 0-10V dimm if you choose payment in advance on ordering.
This product is recommended as accessory for
Synergy 21 LED light panel 620*620 warm white 35W V3 PRO white UGR Synergy 21 LogoSynergy 21 LED light panel 620*620 warm white 35W V3 PRO white UGR Ultra Slim LED Panel Light, version PRO
Intended use: Installation in the Odenwald ceiling
with optional accessories, other types of installation are also possible
(surface-mounted, flush-mounted, ...
Lieske Part No.: 1191123
Mfg Part No: S21-LED-J00259
Synergy 21 S21-LED-J00259 plus VAT
Synergy 21 LED light panel 620*620 cold white 35W V3 PRO white UGR Synergy 21 LogoSynergy 21 LED light panel 620*620 cold white 35W V3 PRO white UGR Ultra Slim LED Panel Light, version PRO
Mfg Part No: S21-LED-J00264
Synergy 21 S21-LED-J00264 plus VAT
Synergy 21 LED light panel 620*620 zub or 300*1200 zub Standard power supply 45W Tridonic TRIAC dim Synergy 21 LED light panel 620*620 zub or 300*1200 zub Standard power supply 45W Tridonic TRIAC dim For LED panel 620*620 V2 or 300*1200 with 1050mA Manufacturer: Tridonic, LCA 44W 700-1050mA flexC PH-C SR ADV TRIAC DIM see data sheet
Input: 220-240VAC Output: 1050mA, 28-42V DC, 44 watt constant ...
Mfg Part No: 87500605
Tridonic 87500605 plus VAT
Delivery time from supplier's stock (ca.) 11 workdaysinfo_outline
Synergy 21 LED light panel 620*620 cold white 35W V3 PRO white Synergy 21 LogoSynergy 21 LED light panel 620*620 cold white 35W V3 PRO white Ultra Slim LED Panel Light, version PRO
Fitting accessory for Meanwell HLG-185H-C700B Synergy 21 power supply - CC Driver 700mA ~286V Mean Well 0-10V dimm
Synergy 21 LED power supply - current limiter Osram Osram LogoSynergy 21 LED power supply - current limiter Osram Osram EinschaltstrombegrenzerProduktvorteile Increases the maximum number of electronic ballasts per circuit breaker by a factor of 2.5 in dependence of the Anlagengröße flexible Easy ...