Jung CD5520.30WW FI-SCHUKO socket 30mA
Your rating:
Average rating
Rating for Jung CD5520.30WW FI-SCHUKO socket 30mA
( 0 / 5 ) 0 ratings
JUNG CD5520.30WW
This image may differ from the desired article.
Delivery time on requestinfo_outline
1x Jung CD5520.30WW FI-SCHUKO socket 30mA
Lieske Part No.:1352456
Mfg Part No: CD5520.30WW
UPC/EAN: 4011377164390
Weight:0.12 kg
Graduated prices net
From piecesPrice per pieces
Product information for JUNG CD5520.30WW:
according to DIN EN 61008-1 (VDE 0664-10) and DIN EN 61008-2-1 (VDE 0664-11)
Rated residual current: 30 mA
with integrated increased contact protection (Safety Plus)
with spring terminals for rigid conductors up to 2.5 mm2
Connection terminals according to DIN VDE 0620
Not suitable for installation in surface-mounted caps
Can be exchanged for existing sockets, can be connected to 2- or 3-wire supply lines.
Rated voltage: AC 230 V ~, 50/60 Hz
Rated current: 16 A
Rated residual current: 30 mA
Ambient temperature: ?25 ... +40 °C
Type: CD5520.30WW
Questions & answers
What is the delivery time of Jung CD5520.30WW FI-SCHUKO socket 30mA?
The article Jung CD5520.30WW FI-SCHUKO socket 30mA is currently not in stock und muss auftragsbezogen bestellt werden.
How can I buy the item at a lower price?
We offer you Jung CD5520.30WW FI-SCHUKO socket 30mA always at the best possible price. We can give you a discount of 2% on Jung CD5520.30WW FI-SCHUKO socket 30mA if you choose payment in advance on ordering.
Searching
Search is performed.
Please be patient ...
Fehlende Felder
Close
Product in the shopcart
The following item has been put into your shopping cart by our system:
1x JUNG FI SCHUKO socket 30mA - CD5520.30WW
Sum of all articles in cart
plus VAT
Enquiry: JUNG FI SCHUKO socket 30mA - CD5520.30WW