Jung A521-15SW socket 15A 125VAC US standard NEMA series A black
Your rating:
Average rating
Rating for Jung A521-15SW socket 15A 125VAC US standard NEMA series A black
( 4.8 / 5 ) 4 ratings
JUNG A521-15SW
This image may differ from the desired article.
Delivery time on requestinfo_outline
1x Jung A521-15SW socket 15A 125VAC US standard NEMA series A black
Lieske Part No.:1323636
Mfg Part No: A521-15SW
UPC/EAN: 4011377037885
Weight:0.12 kg
Graduated prices net
From piecesPrice per pieces
Product information for JUNG A521-15SW:
15 A, 125 V ~, 5-15R, 2-pin + E
with screw terminals for rigid and flexible conductors up to 4 mm2 according to US-NEMA
Material: Thermoplastic
Type: A 521-15 SW
Questions & answers
What is the delivery time of Jung A521-15SW socket 15A 125VAC US standard NEMA series A black?
The article Jung A521-15SW socket 15A 125VAC US standard NEMA series A black is currently not in stock und muss auftragsbezogen bestellt werden.
How can I buy the item at a lower price?
We offer you Jung A521-15SW socket 15A 125VAC US standard NEMA series A black always at the best possible price. We can give you a discount of 2% on Jung A521-15SW socket 15A 125VAC US standard NEMA series A black if you choose payment in advance on ordering.
You can also send us a price proposal for your desired quantity of Jung A521-15SW socket 15A 125VAC US standard NEMA series A black via the form price proposal. Enter your name, contact details, price and quantity you need. Our sales team will then send you a good quotation immediately.
Searching
Search is performed.
Please be patient ...
Fehlende Felder
Close
Product in the shopcart
The following item has been put into your shopping cart by our system:
1x JUNG A 521-15 SW (A521-15SW)