| Mfg Part No: | PK8071305501200 |
| Weight: | 0.2 kg |
| Design | |
| Colour of product | Green |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 100 g |
| Height | 4 mm |
| Depth | 30.5 mm |
| Width | 133.35 mm |
| Memory | |
| Internal memory | 8 GB |
| Internal memory type | DDR3 |
| Memory clock speed | 1866 MHz |
| Component for | PC/server |
| Operational conditions | |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 - 90 % |