FHF 21162307 AW1/230VAC250FS SIGNAL ALARM 230V AC 250FS
Your rating:
Average rating
Rating for FHF 21162307 AW1/230VAC250FS SIGNAL ALARM 230V AC 250FS
( 4.6 / 5 ) 12 ratings
FHF 21162307
This image may differ from the desired article.
Delivery time on requestinfo_outline
1x FHF 21162307 AW1/230VAC250FS SIGNAL ALARM 230V AC 250FS
Lieske Part No.:497132
Mfg Part No: 21162307
UPC/EAN: 4250235502091
Weight:0.12 kg
Graduated prices net
From piecesPrice per pieces
Product information for FHF 21162307:
Signal alarm clock with a volume of up to approx. 110 dB(A) (depending on the bell bowl) Application area: Indoor and outdoor, IP55 Housing made of aluminum, bell bowl made of steel (powder-coated) Various bell bowls: 105 mm, 150 mm, 250 mm as a flat bowl or brass tower bowl AC and DC versions available Available as: quick strike, single strike or slow strike alarm clock
Signal alarm clock AW 1 230 VAC 250 FS
Bell bowl diameter: 250 mm
Housing color: gray
Housing material: metal
Volume: 110 dB
Nominal voltage: 230 V
Protection class (IP): IP55
Type of current: AC
Current consumption: 0.06 A
Tone: quick strike
Mounting type: surface-
mounted Built-in transformer: no
Temperature range: -20 - +60 °C
Dimension H: 250 mm
Dimension W: 250 mm
Dimension D: 130 mm
Type: AW1/230VAC250FS
Questions & answers
What is the delivery time of FHF 21162307 AW1/230VAC250FS SIGNAL ALARM 230V AC 250FS?
The article FHF 21162307 AW1/230VAC250FS SIGNAL ALARM 230V AC 250FS is currently not in stock und muss auftragsbezogen bestellt werden.
How can I buy the item at a lower price?
We offer you FHF 21162307 AW1/230VAC250FS SIGNAL ALARM 230V AC 250FS always at the best possible price. We can give you a discount of 2% on FHF 21162307 AW1/230VAC250FS SIGNAL ALARM 230V AC 250FS if you choose payment in advance on ordering.
You can also send us a price proposal for your desired quantity of FHF 21162307 AW1/230VAC250FS SIGNAL ALARM 230V AC 250FS via the form price proposal. Enter your name, contact details, price and quantity you need. Our sales team will then send you a good quotation immediately.
Searching
Search is performed.
Please be patient ...
Fehlende Felder
Close
Product in the shopcart
The following item has been put into your shopping cart by our system:
1x Funke + Huster AW1/230VAC250FS - SIGNAL ALARM 230V AC 250FS
Sum of all articles in cart
plus VAT
Enquiry: Funke + Huster AW1/230VAC250FS - SIGNAL ALARM 230V AC 250FS