Erco-Leuchten 1042076000 ERCO 42076000 Quintessence DownlightGrö 12W 1650lm 4000K Neutralweiß DALI
|
407,88 EUR |
|||||||||||
|
( 485,38 EUR incl. VAT ) ≈ £352.41 | ≈ $473.14 plus delivery charges |
|||||||||||
| Delivery time on requestinfo_outline | |||||||||||
| Lieske Part No.: | 692161 | ||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Mfg Part No: | 1042076000 | ||||||||||
| Weight: | 0.12 kg | ||||||||||
|
Graduated prices net
|
|||||||||||
Product information for Erco-Leuchten 1042076000:
Type: 42076000
| Weight & dimensions | |
| Weight | 9800 g |
| Package weight | 12300 g |
| Memory | |
| Buffer size | 512 KB |
| Print quality | |
| Maximum resolution | 240 x 144 DPI |
| Colour | No |
| Maximum printing width (columns) | 420 |
| Ports & interfaces | |
| Standard interfaces | Parallel,USB 2.0 |
| Optional connectivity | Ethernet,Serial (RS-232) |
| Other features | |
| Package dimensions (WxDxH) | 751 x 408 x 325 mm |
| Print technology | Dot Matrix |
| Connectivity technology | Wired |
| Network ready | Optional |
| Dimensions (WxDxH) | 634 x 290 x 195 mm |
| Print technology | |
| Print head | 9-pin |
| Standard printer languages | Epson ESC/P2,Epson FX,OKI ML,PPDS |
| System requirements | |
| Windows operating systems supported | Yes |
| Linux operating systems supported | Yes |
| Server operating systems supported | Windows 2000 Server,Windows Server 2003,Windows Server 2003 x64,Windows Server 2008,Windows Server 2008 x64 |
| Paper handling | |
| Cut sheet width range | 76 - 420 mm |
| Cut sheet length range | 76 - 559 mm |
| Continuous paper width range | 76 - 406 mm |
| Continuous paper length range | 76 - 559 mm |
| Printing | |
| Maximum print speed | 618 cps |
| Maximum print speed (LQ) | 100 cps |
| Built-in barcodes | CODABAR (NW-7),EAN8,Industrial 2/5,Interleaved 2/5,POSTNET,UPC-A,UPC-E |
| Character pitch | 10,12,15,17.1,20 cpi |
| Maximum print speed (draft) | 400 cps |
| Line spacing | 345.4 mm |
| Certificates | |
| Energy Star certified | Yes |
| Sound emission | |
| Noise level (idle) | 15 dB |
| Noise level | 57 dB |
| Endurance | |
| Mean time between failures (MTBF) | 12500 h |
| Print head life | 300 million characters |
| Ribbon life | 8 million characters |
Questions & answers
What is the delivery time of Erco-Leuchten 1042076000 ERCO 42076000 Quintessence DownlightGrö 12W 1650lm 4000K Neutralweiß DALI?
The article Erco-Leuchten 1042076000 ERCO 42076000 Quintessence DownlightGrö 12W 1650lm 4000K Neutralweiß DALI is currently not in stock and must be ordered on a per-order basis.
According to our experience the article is ready for dispatch within 8 working days. The delivery time usually refers to 1 piece. When ordering larger quantities, we can maybe shorten the delivery time. Just send us an inquiry about the desired quantity of Erco-Leuchten 1042076000 to our sales team for an exact delivery time.
How can I buy the item at a lower price?
We offer you Erco-Leuchten 1042076000 ERCO 42076000 Quintessence DownlightGrö 12W 1650lm 4000K Neutralweiß DALI always at the best possible price. We can give you a discount of 2% on Erco-Leuchten 1042076000 ERCO 42076000 Quintessence DownlightGrö 12W 1650lm 4000K Neutralweiß DALI if you choose payment in advance on ordering.
In addition, you can save money with our attractive graduated prizes with every purchase. If you buy a minimum of 4 pieces of Erco-Leuchten 1042076000 ERCO 42076000 Quintessence DownlightGrö 12W 1650lm 4000K Neutralweiß DALI we can offer you a price of 395,64 EUR per piece. The more you buy, the cheaper the article will be.
We also offer individual prices for your needs. You can get an offer by using the form Wholesale Inquiry.
