ELO TOUCH SYSTEMS E331214
2094L 19.5IN FHD LCD WVA HDMI
|
510,32 EUR |
|
|
( 607,28 EUR incl. VAT ) plus delivery charges |
|
| Delivery time from supplier's stock (ca.) 1 workdaysinfo_outline | |
| In Stock: >25 pieces | |
| Lieske Part No.: | 232551 |
|---|---|
| Mfg Part No: | E331214 |
| Weight: | 6.96 kg |
Product information for ELO TOUCH SYSTEMS E331214:
| Features | |
| PCI Express slots version | 3.0 |
| Thermal Design Power (TDP) | 120 W |
| Processor package size | 52.5 mm |
| Scalability | 2S |
| Execute Disable Bit | Yes |
| Physical Address Extension (PAE) | Yes |
| CPU configuration (max) | 2 |
| Thermal Monitoring Technologies | Yes |
| Idle States | Yes |
| Maximum number of PCI Express lanes | 40 |
| Supported instruction sets | AVX 2.0 |
| Memory | |
| Memory channels supported by processor | Quad |
| ECC supported by processor | Yes |
| Maximum internal memory supported by processor | 768 GB |
| Memory types supported by processor | DDR4-SDRAM |
| Memory clock speeds supported by processor | 1600,1866,2133 MHz |
| Memory bandwidth supported by processor (max) | 68 GB/s |
| Power | |
| VID Voltage Range | 0.65 - 1.3 V |
| Processor | |
| System bus rate | 9.6 GT/s |
| Processor family | Intel Xeon E5 v3 |
| Bus type | QPI |
| Component for | Server/Workstation |
| Stepping | C1 |
| Processor threads | 28 |
| Processor frequency | 2 GHz |
| Processor boost frequency | 3 GHz |
| Processor lithography | 22 nm |
| Processor cores | 14 |
| Number of QPI links | 2 |
| Processor cache | 35 MB |
| Processor operating modes | 64-bit |
| Processor model | E5-2683V3 |
| Processor cache type | L3 |
| L3 cache speed | 2 GHz |
| Processor socket | LGA 2011-v3 |
| Other features | |
| Compatibility | PowerEdge R430 |
| Intel | VT-d,VT-x |
| Operational conditions | |
| Tcase | 82.5 |
| Processor special features | |
| Enhanced Intel SpeedStep Technology | Yes |
| Intel | Yes |
| Intel VT-x with Extended Page Tables (EPT) | Yes |
| Intel Virtualization Technology for Directed I/O ( | Yes |
| Intel Demand Based Switching | Yes |
| Intel Trusted Execution Technology | Yes |
| Intel Enhanced Halt State | Yes |
| Intel Virtualization Technology (VT-x) | Yes |
| Graphics | |
| On-board graphics adapter | No |
Questions & answers
What is the delivery time of ELO TOUCH SYSTEMS E331214 2094L 19.5IN FHD LCD WVA HDMI?
The article ELO TOUCH SYSTEMS E331214 2094L 19.5IN FHD LCD WVA HDMI is currently in stock
According to our experience the article is ready for dispatch within 1 working days. The delivery time usually refers to 1 piece. When ordering larger quantities, we can maybe shorten the delivery time. Just send us an inquiry about the desired quantity of ELO TOUCH SYSTEMS E331214 to our sales team for an exact delivery time.
How can I buy the item at a lower price?
We offer you ELO TOUCH SYSTEMS E331214 2094L 19.5IN FHD LCD WVA HDMI always at the best possible price. We can give you a discount of 2% on ELO TOUCH SYSTEMS E331214 2094L 19.5IN FHD LCD WVA HDMI if you choose payment in advance on ordering.
We also offer individual prices for your needs. You can get an offer by using the form Wholesale Inquiry.
Fitting accessory for ELO TOUCH SYSTEMS E331214 2094L 19.5IN FHD LCD WVA HDMI
|
Elo Touch Solutions E066148 STYLUS TOUCHPEN PCAP
Stylus touch pen for PCAP systemsLieske Part No.: 220652 Mfg Part No: E066148 |
23,51 EUR
![]() plus delivery charges
Delivery time on requestinfo_outline
|
|
ELO TOUCH SYSTEMS E190706 Elo Mounting Pole for Touchscreen Monitor
FLUSH MOUNT KIT Lieske Part No.: 280726 Mfg Part No: E190706 |
209,29 EUR
![]() plus delivery charges
Delivery time on requestinfo_outline
|
|
ELO TOUCH SYSTEMS E483757 Elo Cable Device Remote Control - For Monitor
ELO REMOTE OSD RJ45 RReplacement OSD controller, compatible with 1940L, 2243L, 2244L, 2440L, 3209L, 3243L, 3201L, 4201L, 4209L, 5501L, 7001L Lieske Part No.: 363674 Mfg Part No: E483757 |
27,25 EUR
![]() plus delivery charges
Delivery time on requestinfo_outline
|
|
ELO TOUCH SYSTEMS E553352 ELO 20INCHWIDE FRONT MOUNT BEZ R
. Lieske Part No.: 800577 Mfg Part No: E553352 |
161,95 EUR
![]() plus delivery charges
Delivery time on requestinfo_outline
|
|
ELO TOUCH SYSTEMS E553538 2094L RACK MOUNT BRACKET
. Lieske Part No.: 801968 Mfg Part No: E553538 |
114,17 EUR
![]() plus delivery charges
Delivery time on requestinfo_outline
|
|
ELO TOUCH SYSTEMS E583090 ELO KIT CABLE DVI D TO DP
. Lieske Part No.: 894481 Mfg Part No: E583090 |
74,46 EUR 76,69 EUR
![]() plus delivery charges
Delivery time on requestinfo_outline
|
|
ELO TOUCH SYSTEMS E582895 ELO KIT CABLE DP TO DP
. Lieske Part No.: 927204 Mfg Part No: E582895 |
27,76 EUR
![]() plus delivery charges
Delivery time on requestinfo_outline
|
|
ELO TOUCH SYSTEMS E571601 Elo AC Adapter for Touchscreen Monitor - 50 W Output Power - 120 V AC, 230 V AC Input Voltage
AND CABLE LVL 6 EMEA AND KR Lieske Part No.: 983791 Mfg Part No: E571601 |
30,98 EUR
![]() plus delivery charges
Delivery time on requestinfo_outline
|



