ELO TOUCH SYSTEMS E328700
1991L 19IN LCD WVA HDMI VGA
|
593,36 EUR |
|
|
( 706,10 EUR incl. VAT ) plus delivery charges |
|
| Delivery time on requestinfo_outline | |
| Lieske Part No.: | 232640 |
|---|---|
| Mfg Part No: | E328700 |
| Weight: | 6.85 kg |
Product information for ELO TOUCH SYSTEMS E328700:
| Features | |
| Scalability | 2S |
| Execute Disable Bit | Yes |
| CPU configuration (max) | 2 |
| Thermal Monitoring Technologies | Yes |
| Idle States | Yes |
| Maximum number of PCI Express lanes | 40 |
| Supported instruction sets | AVX 2.0 |
| Processor package size | 52.5 mm |
| PCI Express slots version | 3.0 |
| Thermal Design Power (TDP) | 120 W |
| Physical Address Extension (PAE) | Yes |
| Memory | |
| Memory channels supported by processor | Quad |
| ECC supported by processor | Yes |
| Maximum internal memory supported by processor | 768 GB |
| Memory types supported by processor | DDR4-SDRAM |
| Memory clock speeds supported by processor | 1600,1866,2133 MHz |
| Memory bandwidth supported by processor (max) | 68 GB/s |
| Power | |
| VID Voltage Range | 0.65 - 1.3 V |
| Processor | |
| Processor family | Intel Xeon E5 v3 |
| Bus type | QPI |
| Component for | Server/Workstation |
| Stepping | C1 |
| Processor threads | 28 |
| Processor frequency | 2.3 GHz |
| Processor boost frequency | 3.3 GHz |
| Processor lithography | 22 nm |
| Processor cores | 14 |
| Number of QPI links | 2 |
| Processor cache | 35 MB |
| Processor operating modes | 64-bit |
| Processor model | E5-2695V3 |
| Processor cache type | L3 |
| Processor socket | LGA 2011-v3 |
| System bus rate | 9.6 GT/s |
| Other features | |
| Compatibility | PowerEdge R430 |
| Intel | VT-d,VT-x |
| Operational conditions | |
| Tcase | 82.6 |
| Processor special features | |
| Intel Demand Based Switching | Yes |
| Intel | Yes |
| Intel Trusted Execution Technology | Yes |
| Intel Enhanced Halt State | Yes |
| Intel Virtualization Technology (VT-x) | Yes |
| Intel Virtualization Technology for Directed I/O ( | Yes |
| Enhanced Intel SpeedStep Technology | Yes |
| Intel VT-x with Extended Page Tables (EPT) | Yes |
| Graphics | |
| On-board graphics adapter | No |
Questions & answers
What is the delivery time of ELO TOUCH SYSTEMS E328700 1991L 19IN LCD WVA HDMI VGA?
The article ELO TOUCH SYSTEMS E328700 1991L 19IN LCD WVA HDMI VGA is currently not in stock und muss auftragsbezogen bestellt werden.
According to our experience the article is ready for dispatch within 11 working days. The delivery time usually refers to 1 piece. When ordering larger quantities, we can maybe shorten the delivery time. Just send us an inquiry about the desired quantity of ELO TOUCH SYSTEMS E328700 to our sales team for an exact delivery time.
How can I buy the item at a lower price?
We offer you ELO TOUCH SYSTEMS E328700 1991L 19IN LCD WVA HDMI VGA always at the best possible price. We can give you a discount of 2% on ELO TOUCH SYSTEMS E328700 1991L 19IN LCD WVA HDMI VGA if you choose payment in advance on ordering.
We also offer individual prices for your needs. You can get an offer by using the form Wholesale Inquiry.
Fitting accessory for ELO TOUCH SYSTEMS E328700 1991L 19IN LCD WVA HDMI VGA
|
ELO TOUCH SYSTEMS E579652 Elo Mounting Bracket for Flat Panel Display - 48.3 cm (48,3 cm ( 19 inch )) Screen Support
ACCUTOUCH / INTELLI- / SECURETOU Lieske Part No.: 204155 Mfg Part No: E579652 |
88,09 EUR
![]() plus delivery charges
Delivery time on requestinfo_outline
|
|
ELO TOUCH SYSTEMS E163604 1937L, 1939L Front-Mount Bezel
IN Lieske Part No.: 223101 Mfg Part No: E163604 |
88,04 EUR
![]() plus delivery charges
Delivery time from supplier's stock (ca.) 1 workdaysinfo_outline
|
|
ELO TOUCH SYSTEMS E483757 Elo Cable Device Remote Control - For Monitor
ELO REMOTE OSD RJ45 RReplacement OSD controller, compatible with 1940L, 2243L, 2244L, 2440L, 3209L, 3243L, 3201L, 4201L, 4209L, 5501L, 7001L Lieske Part No.: 363674 Mfg Part No: E483757 |
27,25 EUR
![]() plus delivery charges
Delivery time on requestinfo_outline
|
|
ELO TOUCH SYSTEMS E001178 Elo Mounting Bracket for Flat Panel Display
ELO 1930L PCAP-FLUSH MOUNT-BKT-R1930L / 1931L PCAP Flush Mount Braket Lieske Part No.: 768692 Mfg Part No: E001178 |
115,61 EUR
![]() plus delivery charges
Delivery time on requestinfo_outline
|
|
ELO TOUCH SYSTEMS D82064-000 INTELLITOUCH STYLUS PEN
. Lieske Part No.: 837460 Mfg Part No: D82064-000 |
14,84 EUR
![]() plus delivery charges
Delivery time from supplier's stock (ca.) 1 workdaysinfo_outline
|
|
ELO TOUCH SYSTEMS E583090 ELO KIT CABLE DVI D TO DP
. Lieske Part No.: 894481 Mfg Part No: E583090 |
74,46 EUR 76,69 EUR
![]() plus delivery charges
Delivery time on requestinfo_outline
|
|
ELO TOUCH SYSTEMS E582895 ELO KIT CABLE DP TO DP
. Lieske Part No.: 927204 Mfg Part No: E582895 |
27,76 EUR
![]() plus delivery charges
Delivery time on requestinfo_outline
|
|
ELO TOUCH SYSTEMS E571601 Elo AC Adapter for Touchscreen Monitor - 50 W Output Power - 120 V AC, 230 V AC Input Voltage
AND CABLE LVL 6 EMEA AND KR Lieske Part No.: 983791 Mfg Part No: E571601 |
30,98 EUR
![]() plus delivery charges
Delivery time on requestinfo_outline
|


