Dymo 53718 Thermal Label - 24 mm Width x 7 m Length - Rectangle - Thermal Transfer - Yellow, Black
|
21,88 EUR |
|||||||||||
|
( 26,04 EUR incl. VAT ) ≈ £18.90 | ≈ $25.38 plus delivery charges |
|||||||||||
| Delivery time on requestinfo_outline | |||||||||||
| Lieske Part No.: | 634694 | ||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Mfg Part No: | S0720980 | ||||||||||
| Weight: | 0.06 kg | ||||||||||
|
Graduated prices net
|
|||||||||||
Product information for DYMO S0720980:
| Features | |
| Material | Polyester |
| Tape type | D1 |
| Weight & dimensions | |
| Tape length | 7 m |
| Package weight | 60 g |
| Package width | 32 mm |
| Quantity per pack | 1 |
| Package depth | 65 mm |
| Package height | 88 mm |
| Other features | |
| Country of origin | Belgium |
| Tape size | 24 mm |
| Package volume | 0.183 L |
| Customs code | 8473408000 |
| Packaging content | |
| Package type | Box |
| Outer carton | |
| Width outer carton | 197 mm |
| Quantity outer carton | 50 pc(s) |
| Net weight of outer carton | 3.000 kg |
| Volume outer carton | 11.995 L |
| Depth outer carton | 354 mm |
| Gross weight of outer carton | 3.416 kg |
| Height outer carton | 172 mm |
| Inner carton | |
| Depth inner carton | 150 mm |
| Gross weight inner carton | 0.326 kg |
| Volume inner carton | 0.977 L |
| Net weight inner carton | 0.300 kg |
| Height inner carton | 93 mm |
| Width inner carton | 70 mm |
| Quantity inner carton | 5 pc(s) |
Questions & answers
What is the delivery time of Dymo 53718 Thermal Label - 24 mm Width x 7 m Length - Rectangle - Thermal Transfer - Yellow, Black?
The article Dymo 53718 Thermal Label - 24 mm Width x 7 m Length - Rectangle - Thermal Transfer - Yellow, Black is currently not in stock and must be ordered on a per-order basis.
According to our experience the article is ready for dispatch within 10 working days. The delivery time usually refers to 1 piece. When ordering larger quantities, we can maybe shorten the delivery time. Just send us an inquiry about the desired quantity of DYMO S0720980 to our sales team for an exact delivery time.
How can I buy the item at a lower price?
We offer you Dymo 53718 Thermal Label - 24 mm Width x 7 m Length - Rectangle - Thermal Transfer - Yellow, Black always at the best possible price. We can give you a discount of 2% on Dymo 53718 Thermal Label - 24 mm Width x 7 m Length - Rectangle - Thermal Transfer - Yellow, Black if you choose payment in advance on ordering.
In addition, you can save money with our attractive graduated prizes with every purchase. If you buy a minimum of 15 pieces of Dymo 53718 Thermal Label - 24 mm Width x 7 m Length - Rectangle - Thermal Transfer - Yellow, Black we can offer you a price of 21,55 EUR per piece. The more you buy, the cheaper the article will be.
We also offer individual prices for your needs. You can get an offer by using the form Wholesale Inquiry.
