Dymo 45808 Thermal Label - 19 mm Width x 7 m Length - Rectangle - Thermal Transfer - Yellow, Black
|
18,80 EUR |
|||||||||||
|
( 22,37 EUR incl. VAT ) plus delivery charges |
|||||||||||
| Delivery time on requestinfo_outline | |||||||||||
| Lieske Part No.: | 140886 | ||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Mfg Part No: | S0720880 | ||||||||||
| Weight: | 0.05 kg | ||||||||||
|
Graduated prices net
|
|||||||||||
Product information for DYMO S0720880:
| Features | |
| Material | Polyester |
| Tape type | D1 |
| Weight & dimensions | |
| Tape length | 7 m |
| Package weight | 46 g |
| Package width | 24 mm |
| Package depth | 65 mm |
| Package height | 88 mm |
| Quantity per pack | 1 |
| Other features | |
| Country of origin | Belgium |
| Package volume | 0.137 L |
| Customs code | 8473408000 |
| Tape size | 19 mm |
| Packaging content | |
| Package type | Box |
| Outer carton | |
| Depth outer carton | 358 mm |
| Gross weight of outer carton | 2.703 kg |
| Height outer carton | 149 mm |
| Width outer carton | 202 mm |
| Net weight of outer carton | 2.300 kg |
| Volume outer carton | 10.775 L |
| Inner carton | |
| Gross weight inner carton | 0.255 kg |
| Volume inner carton | 0.794 L |
| Net weight inner carton | 0.230 kg |
| Height inner carton | 90 mm |
| Width inner carton | 70 mm |
| Depth inner carton | 126 mm |
Questions & answers
What is the delivery time of Dymo 45808 Thermal Label - 19 mm Width x 7 m Length - Rectangle - Thermal Transfer - Yellow, Black?
The article Dymo 45808 Thermal Label - 19 mm Width x 7 m Length - Rectangle - Thermal Transfer - Yellow, Black is currently not in stock und muss auftragsbezogen bestellt werden.
According to our experience the article is ready for dispatch within 10 working days. The delivery time usually refers to 1 piece. When ordering larger quantities, we can maybe shorten the delivery time. Just send us an inquiry about the desired quantity of DYMO S0720880 to our sales team for an exact delivery time.
How can I buy the item at a lower price?
We offer you Dymo 45808 Thermal Label - 19 mm Width x 7 m Length - Rectangle - Thermal Transfer - Yellow, Black always at the best possible price. We can give you a discount of 2% on Dymo 45808 Thermal Label - 19 mm Width x 7 m Length - Rectangle - Thermal Transfer - Yellow, Black if you choose payment in advance on ordering.
In addition, you can save money with our attractive graduation prizes with every purchase. If you buy a minimum of 15 pieces of Dymo 45808 Thermal Label - 19 mm Width x 7 m Length - Rectangle - Thermal Transfer - Yellow, Black we can offer you a price of 18,52 EUR per piece. The more you buy, the cheaper the article will be.
We also offer individual prices for your needs. You can get an offer by using the form Wholesale Inquiry.
This product is recommended as accessory for
|
DYMO S0915480 LABEL MANAGER 420P IN CASE
ABC KEYBOARD GRLieske Part No.: 389021 Mfg Part No: S0915480 |
201,89 EUR
![]() plus delivery charges
Delivery time on requestinfo_outline
|
|
DYMO S0879520 LABEL MANAGER 360D
LabelManager 360D - QWERTY, 180 x 180 dpiLieske Part No.: 927363 Mfg Part No: S0879520 |
126,07 EUR
![]() plus delivery charges
Delivery time on requestinfo_outline
|


