Dymo 45020 Thermal Label - 12 mm Width x 7 m Length - Rectangle - Thermal Transfer
|
14,82 EUR |
|||||||||||
|
( 17,64 EUR incl. VAT ) ≈ £12.80 | ≈ $17.19 plus delivery charges |
|||||||||||
| Delivery time from supplier's stock (ca.) 1 workdaysinfo_outline | |||||||||||
| In Stock: >10 pieces | |||||||||||
| Lieske Part No.: | 173468 | ||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Mfg Part No: | S0720600 | ||||||||||
| UPC/EAN: | 5411313450201 | ||||||||||
| Weight: | 0.03 kg | ||||||||||
|
Graduated prices net
|
|||||||||||
Product information for DYMO S0720600:
| Features | |
| Tape type | D1 |
| Material | Polyester |
| Weight & dimensions | |
| Quantity per pack | 1 |
| Package weight | 34 g |
| Tape length | 7 m |
| Package depth | 63 mm |
| Package width | 19 mm |
| Package height | 88 mm |
| Technical details | |
| Tape type | D1 |
| Colour of product | White on transparent |
| Tape length | 7 m |
| Tape size | 12 mm |
| Other features | |
| Tape size | 12 mm |
| Country of origin | Belgium |
| Package volume | 0.105 L |
| Customs code | 8473408000 |
| Packaging content | |
| Package type | Box |
| Outer carton | |
| Quantity outer carton | 50 pc(s) |
| Depth outer carton | 353 mm |
| Gross weight of outer carton | 1.700 kg |
| Height outer carton | 113 mm |
| Width outer carton | 197 mm |
| Net weight of outer carton | 1.904 kg |
| Volume outer carton | 7.858 L |
| Inner carton | |
| Gross weight inner carton | 0.175 kg |
| Volume inner carton | 0.579 L |
| Net weight inner carton | 0.170 kg |
| Height inner carton | 93 mm |
| Width inner carton | 70 mm |
| Depth inner carton | 89 mm |
Questions & answers
What is the delivery time of Dymo 45020 Thermal Label - 12 mm Width x 7 m Length - Rectangle - Thermal Transfer?
The article Dymo 45020 Thermal Label - 12 mm Width x 7 m Length - Rectangle - Thermal Transfer is currently in stock
According to our experience the article is ready for dispatch within 1 working days. The delivery time usually refers to 1 piece. When ordering larger quantities, we can maybe shorten the delivery time. Just send us an inquiry about the desired quantity of DYMO S0720600 to our sales team for an exact delivery time.
How can I buy the item at a lower price?
We offer you Dymo 45020 Thermal Label - 12 mm Width x 7 m Length - Rectangle - Thermal Transfer always at the best possible price. We can give you a discount of 2% on Dymo 45020 Thermal Label - 12 mm Width x 7 m Length - Rectangle - Thermal Transfer if you choose payment in advance on ordering.
In addition, you can save money with our attractive graduated prizes with every purchase. If you buy a minimum of 15 pieces of Dymo 45020 Thermal Label - 12 mm Width x 7 m Length - Rectangle - Thermal Transfer we can offer you a price of 14,60 EUR per piece. The more you buy, the cheaper the article will be.
We also offer individual prices for your needs. You can get an offer by using the form Wholesale Inquiry.
