Dymo RhinoPRO 18490 Wire & Cable Label - 12.70 mm Width x 3.51 m Length - Direct Thermal - Yellow
|
18,78 EUR |
|||||||||||
|
( 22,35 EUR incl. VAT ) ≈ £16.23 | ≈ $21.78 plus delivery charges |
|||||||||||
| Delivery time on requestinfo_outline | |||||||||||
| Lieske Part No.: | 782795 | ||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Mfg Part No: | 18490 | ||||||||||
| UPC/EAN: | 0071701184900 | ||||||||||
| Weight: | 0.04 kg | ||||||||||
|
Graduated prices net
|
|||||||||||
Product information for DYMO 18490:
| Features | |
| Material | Nylon |
| Tape type | D1 |
| Weight & dimensions | |
| Tape length | 3.5 m |
| Package weight | 34 g |
| Package width | 34 mm |
| Quantity per pack | 1 |
| Package depth | 87 mm |
| Package height | 111 mm |
| Other features | |
| Country of origin | Belgium |
| Tape size | 12 mm |
| Package volume | 0.321 L |
| Customs code | 8473408000 |
| Packaging content | |
| Package type | Box |
| Outer carton | |
| Width outer carton | 131 mm |
| Quantity outer carton | 25 pc(s) |
| Net weight of outer carton | 0.850 kg |
| Volume outer carton | 12.155 L |
| Depth outer carton | 471 mm |
| Gross weight of outer carton | 1.321 kg |
| Height outer carton | 197 mm |
| Inner carton | |
| Depth inner carton | 173 mm |
| Gross weight inner carton | 0.223 kg |
| Volume inner carton | 1.939 L |
| Net weight inner carton | 0.170 kg |
| Height inner carton | 118 mm |
| Width inner carton | 95 mm |
| Quantity inner carton | 5 pc(s) |
Questions & answers
What is the delivery time of Dymo RhinoPRO 18490 Wire & Cable Label - 12.70 mm Width x 3.51 m Length - Direct Thermal - Yellow?
The article Dymo RhinoPRO 18490 Wire & Cable Label - 12.70 mm Width x 3.51 m Length - Direct Thermal - Yellow is currently not in stock and must be ordered on a per-order basis.
According to our experience the article is ready for dispatch within 10 working days. The delivery time usually refers to 1 piece. When ordering larger quantities, we can maybe shorten the delivery time. Just send us an inquiry about the desired quantity of DYMO 18490 to our sales team for an exact delivery time.
How can I buy the item at a lower price?
We offer you Dymo RhinoPRO 18490 Wire & Cable Label - 12.70 mm Width x 3.51 m Length - Direct Thermal - Yellow always at the best possible price. We can give you a discount of 2% on Dymo RhinoPRO 18490 Wire & Cable Label - 12.70 mm Width x 3.51 m Length - Direct Thermal - Yellow if you choose payment in advance on ordering.
In addition, you can save money with our attractive graduated prizes with every purchase. If you buy a minimum of 15 pieces of Dymo RhinoPRO 18490 Wire & Cable Label - 12.70 mm Width x 3.51 m Length - Direct Thermal - Yellow we can offer you a price of 18,50 EUR per piece. The more you buy, the cheaper the article will be.
We also offer individual prices for your needs. You can get an offer by using the form Wholesale Inquiry.
