Dymo RhinoPRO 18444 Data Cartridge Label - Permanent Adhesive - 12 mm Width x 5.50 m Length
|
16,59 EUR |
|||||||||||
|
( 19,74 EUR incl. VAT ) ≈ £14.33 | ≈ $19.24 plus delivery charges |
|||||||||||
| Delivery time from supplier's stock (ca.) 1 workdaysinfo_outline | |||||||||||
| In Stock: 3 pieces | |||||||||||
| Lieske Part No.: | 697308 | ||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Mfg Part No: | 18444 | ||||||||||
| Weight: | 0.05 kg | ||||||||||
|
Graduated prices net
|
|||||||||||
Product information for DYMO 18444:
| Features | |
| Tape type | D1 |
| Colour of product | Black on white |
| Material | Vinyl |
| Weight & dimensions | |
| Package height | 111 mm |
| Tape length | 5.5 m |
| Package weight | 43 g |
| Package width | 32 mm |
| Quantity per pack | 1 |
| Package depth | 85 mm |
| Other features | |
| Customs code | 8473408000 |
| Country of origin | Belgium |
| Tape size | 12 mm |
| Package volume | 0.3019 L |
| Packaging content | |
| Package type | Box |
| Outer carton | |
| Height outer carton | 197 mm |
| Width outer carton | 134 mm |
| Quantity outer carton | 25 pc(s) |
| Net weight of outer carton | 1.075 kg |
| Volume outer carton | 12.4599 L |
| Depth outer carton | 472 mm |
| Gross weight of outer carton | 1.840 kg |
| Inner carton | |
| Width inner carton | 89 mm |
| Quantity inner carton | 5 pc(s) |
| Depth inner carton | 170 mm |
| Gross weight inner carton | 2.600 kg |
| Volume inner carton | 1.7551 L |
| Net weight inner carton | 1.075 kg |
| Height inner carton | 116 mm |
Questions & answers
What is the delivery time of Dymo RhinoPRO 18444 Data Cartridge Label - Permanent Adhesive - 12 mm Width x 5.50 m Length?
The article Dymo RhinoPRO 18444 Data Cartridge Label - Permanent Adhesive - 12 mm Width x 5.50 m Length is currently in stock
According to our experience the article is ready for dispatch within 1 working days. The delivery time usually refers to 1 piece. When ordering larger quantities, we can maybe shorten the delivery time. Just send us an inquiry about the desired quantity of DYMO 18444 to our sales team for an exact delivery time.
How can I buy the item at a lower price?
We offer you Dymo RhinoPRO 18444 Data Cartridge Label - Permanent Adhesive - 12 mm Width x 5.50 m Length always at the best possible price. We can give you a discount of 2% on Dymo RhinoPRO 18444 Data Cartridge Label - Permanent Adhesive - 12 mm Width x 5.50 m Length if you choose payment in advance on ordering.
In addition, you can save money with our attractive graduated prizes with every purchase. If you buy a minimum of 15 pieces of Dymo RhinoPRO 18444 Data Cartridge Label - Permanent Adhesive - 12 mm Width x 5.50 m Length we can offer you a price of 16,34 EUR per piece. The more you buy, the cheaper the article will be.
We also offer individual prices for your needs. You can get an offer by using the form Wholesale Inquiry.
