Dymo 1805442 ID Label - Permanent Adhesive - 6.35 mm Width x 5.49 m Length - Thermal Transfer
|
15,02 EUR |
|||||||||||
|
( 17,87 EUR incl. VAT ) ≈ £12.98 | ≈ $17.42 plus delivery charges |
|||||||||||
| Delivery time on requestinfo_outline | |||||||||||
| Lieske Part No.: | 591792 | ||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Mfg Part No: | 1805442 | ||||||||||
| UPC/EAN: | 0071701059970 | ||||||||||
| Weight: | 0.03 kg | ||||||||||
|
Graduated prices net
|
|||||||||||
Product information for DYMO 1805442:
| Features | |
| Material | Polyester |
| Weight & dimensions | |
| Package width | 32 mm |
| Package weight | 35 g |
| Quantity per pack | 1 |
| Package depth | 85 mm |
| Package height | 111 mm |
| Tape length | 5.5 m |
| Other features | |
| Country of origin | Belgium |
| Package volume | 0.3019 L |
| Tape size | 6 mm |
| Customs code | 8473408000 |
| Packaging content | |
| Package type | Box |
| Outer carton | |
| Volume outer carton | 12.4599 L |
| Depth outer carton | 472 mm |
| Gross weight of outer carton | 1.247 kg |
| Height outer carton | 197 mm |
| Width outer carton | 134 mm |
| Quantity outer carton | 25 pc(s) |
| Net weight of outer carton | 0.875 kg |
| Inner carton | |
| Gross weight inner carton | 0.212 kg |
| Volume inner carton | 1.7551 L |
| Net weight inner carton | 0.175 kg |
| Height inner carton | 116 mm |
| Width inner carton | 89 mm |
| Quantity inner carton | 5 pc(s) |
| Depth inner carton | 170 mm |
Questions & answers
What is the delivery time of Dymo 1805442 ID Label - Permanent Adhesive - 6.35 mm Width x 5.49 m Length - Thermal Transfer?
The article Dymo 1805442 ID Label - Permanent Adhesive - 6.35 mm Width x 5.49 m Length - Thermal Transfer is currently not in stock and must be ordered on a per-order basis.
According to our experience the article is ready for dispatch within 10 working days. The delivery time usually refers to 1 piece. When ordering larger quantities, we can maybe shorten the delivery time. Just send us an inquiry about the desired quantity of DYMO 1805442 to our sales team for an exact delivery time.
How can I buy the item at a lower price?
We offer you Dymo 1805442 ID Label - Permanent Adhesive - 6.35 mm Width x 5.49 m Length - Thermal Transfer always at the best possible price. We can give you a discount of 2% on Dymo 1805442 ID Label - Permanent Adhesive - 6.35 mm Width x 5.49 m Length - Thermal Transfer if you choose payment in advance on ordering.
In addition, you can save money with our attractive graduated prizes with every purchase. If you buy a minimum of 25 pieces of Dymo 1805442 ID Label - Permanent Adhesive - 6.35 mm Width x 5.49 m Length - Thermal Transfer we can offer you a price of 14,79 EUR per piece. The more you buy, the cheaper the article will be.
We also offer individual prices for your needs. You can get an offer by using the form Wholesale Inquiry.
