Dymo Rhino 18053 Wire & Cable Label - 12.70 mm Width x 1524 mm Length - Thermal Transfer - White
|
28,13 EUR |
|||||||||||
|
( 33,47 EUR incl. VAT ) ≈ £24.39 | ≈ $32.74 plus delivery charges |
|||||||||||
| Delivery time on requestinfo_outline | |||||||||||
| Lieske Part No.: | 463139 | ||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Mfg Part No: | 18053 | ||||||||||
| UPC/EAN: | 0071701180537 | ||||||||||
| Weight: | 0.04 kg | ||||||||||
|
Graduated prices net
|
|||||||||||
Product information for DYMO 18053:
| Features | |
| Tape type | D1 |
| Colour of product | Black on white |
| Weight & dimensions | |
| Package height | 111 mm |
| Tape length | 1.5 m |
| Package width | 32 mm |
| Package weight | 36 g |
| Quantity per pack | 1 |
| Package depth | 85 mm |
| Other features | |
| Customs code | 8473408000 |
| Country of origin | Belgium |
| Tape size | 9 mm |
| Package volume | 0.3019 L |
| Packaging content | |
| Package type | Box |
| Outer carton | |
| Gross weight of outer carton | 1.840 kg |
| Height outer carton | 197 mm |
| Width outer carton | 134 mm |
| Quantity outer carton | 25 pc(s) |
| Net weight of outer carton | 0.900 kg |
| Volume outer carton | 12.4599 L |
| Depth outer carton | 472 mm |
| Inner carton | |
| Width inner carton | 89 mm |
| Quantity inner carton | 5 pc(s) |
| Depth inner carton | 170 mm |
| Gross weight inner carton | 1.309 kg |
| Volume inner carton | 1.7551 L |
| Net weight inner carton | 0.900 kg |
| Height inner carton | 116 mm |
Questions & answers
What is the delivery time of Dymo Rhino 18053 Wire & Cable Label - 12.70 mm Width x 1524 mm Length - Thermal Transfer - White?
The article Dymo Rhino 18053 Wire & Cable Label - 12.70 mm Width x 1524 mm Length - Thermal Transfer - White is currently not in stock and must be ordered on a per-order basis.
According to our experience the article is ready for dispatch within 10 working days. The delivery time usually refers to 1 piece. When ordering larger quantities, we can maybe shorten the delivery time. Just send us an inquiry about the desired quantity of DYMO 18053 to our sales team for an exact delivery time.
How can I buy the item at a lower price?
We offer you Dymo Rhino 18053 Wire & Cable Label - 12.70 mm Width x 1524 mm Length - Thermal Transfer - White always at the best possible price. We can give you a discount of 2% on Dymo Rhino 18053 Wire & Cable Label - 12.70 mm Width x 1524 mm Length - Thermal Transfer - White if you choose payment in advance on ordering.
In addition, you can save money with our attractive graduated prizes with every purchase. If you buy a minimum of 15 pieces of Dymo Rhino 18053 Wire & Cable Label - 12.70 mm Width x 1524 mm Length - Thermal Transfer - White we can offer you a price of 27,71 EUR per piece. The more you buy, the cheaper the article will be.
We also offer individual prices for your needs. You can get an offer by using the form Wholesale Inquiry.
