DIGITUS CAT 6A Kompakt-Keystone Modul werkzeugfrei 4 Stk
|
11,88 EUR |
|
|
( 14,14 EUR incl. VAT ) ≈ £10.26 | ≈ $13.78 plus delivery charges |
|
| Delivery time on requestinfo_outline | |
| Lieske Part No.: | 544528 |
|---|---|
| Mfg Part No: | DN-93615-S-4 |
| UPC/EAN: | 4016032505198 |
| Weight: | 0.08 kg |
Product information for Digitus DN-93615-S-4:
Highlights
- 360° -Schirmkontaktierung
- Für Feldkonfektion geeignet (werkzeugfreie Montage)
- Designfähig - geeignet für Verteilerfeld- und Anschlussdosen-Montage
- CAT 6A mit LSA-Schneidklemmen
- Staubschutzkappe für RJ45-Buchse
- Unterstützte PoE-Standards: IEEE 802.3 af/at/bt - PoE, PoE+ (4PPoE im Permanent Link)
- 4 Stück
Produkttyp
- Stecker/Verbinder
- ear-Kategorie (ElektroG): relevant, Kategorie 6: kleine Geräte der IT- und TK-Technik, Kleine Geräte der IT- und TK-Technik B2C
Spezifikationen
- Material: Zink
- Einsatzgebiet: Indoor
Versand
- WEEE: 71839861
Anschlüsse
- Anschlussarten: LSA, RJ45
Grundeigenschaften
- Farbe: Silber
Lieferumfang
- Digitus CAT 6A Kompakt-Keystone Modul, geschirmt, werkzeugfreier Montageanschluss, 4 Stück
| Design | |
| Certification | CE, FCC, VCCI, EN 55022 (CISPR 22), EN 55024 (CISPR 24) |
| Colour of product | Black |
| LED indicators | Link |
| Weight & dimensions | |
| Depth | 257 mm |
| Width | 440 mm |
| Weight | 4310 g |
| Height | 43 mm |
| Performance | |
| Packet buffer memory | 2 MB |
| Memory type | DDR SDRAM |
| Firmware upgradeable | Yes |
| Stackable | Yes |
| Internal memory | 128 MB |
| Flash memory | 32 MB |
| Mean time between failures (MTBF) | 303220 h |
| Ports & interfaces | |
| Copper ethernet cabling technology | 1000BASE-T,100BASE-TX,10BASE-T |
| DC-in jack | Yes |
| Basic switching RJ-45 Ethernet ports quantity | 52, 48, 52 |
| Gigabit Ethernet (copper) ports quantity | 48 |
| SFP/SFP+ slots quantity | 6 |
| Power | |
| AC input frequency | 50/60 Hz |
| Power consumption (typical) | 77 W |
| AC input voltage | 100-240 V |
| Input current | 1.4 A |
| Other features | |
| Bandwidth | 56 Gbit/s |
| Power LED | Yes |
| Networking | |
| VLAN support | Yes |
| 10G support | No |
| Full duplex | Yes |
| Spanning tree protocol | Yes |
| Flow control support | Yes |
| Networking standards | IEEE 802.1D,IEEE 802.1p,IEEE 802.1s,IEEE 802.1w,IEEE 802.1x,IEEE 802.3,IEEE 802.3ab,IEEE 802.3ad,IEEE 802.3af,IEEE 802.3at,IEEE 802.3az,IEEE 802.3u,IEEE 802.3x,IEEE 802.3z |
| DHCP client | Yes |
| IGMP snooping | Yes |
| Broadcast storm control | Yes |
| Port mirroring | Yes |
| Operational conditions | |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 50 |
| Storage temperature (T-T) | -20 - 70 |
| Storage relative humidity (H-H) | 5 - 95 % |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 - 90 % |
| Data transmission | |
| Store-and-forward | Yes |
| Number of VLANs | 256 |
| Supported data transfer rates | 10/100/1000 Mbps |
| MAC address table | 16000 entries |
| Maximum data transfer rate | 1 Gbit/s |
| Management features | |
| Switch layer | L3 |
| Quality of Service (QoS) support | Yes |
| Web-based management | Yes |
| MIB support | RFC 1213, RFC 1643, RFC 1493, RFC 2131 |
| Protocols | |
| Management protocols | SNMP v1, v2c, v3 |
| Security | |
| SSH/SSL support | Yes |
| Security algorithms | 802.1x RADIUS |
Questions & answers
What is the delivery time of DIGITUS CAT 6A Kompakt-Keystone Modul werkzeugfrei 4 Stk?
The article DIGITUS CAT 6A Kompakt-Keystone Modul werkzeugfrei 4 Stk is currently not in stock and must be ordered on a per-order basis.
According to our experience the article is ready for dispatch within 16 working days. The delivery time usually refers to 1 piece. When ordering larger quantities, we can maybe shorten the delivery time. Just send us an inquiry about the desired quantity of Digitus DN-93615-S-4 to our sales team for an exact delivery time.
How can I buy the item at a lower price?
We offer you DIGITUS CAT 6A Kompakt-Keystone Modul werkzeugfrei 4 Stk always at the best possible price. We can give you a discount of 2% on DIGITUS CAT 6A Kompakt-Keystone Modul werkzeugfrei 4 Stk if you choose payment in advance on ordering.
We also offer individual prices for your needs. You can get an offer by using the form Wholesale Inquiry.
