di-soric KB 8 Klemmbock Quader 15x10x25mm f.Sensoren D8mm 200802
|
17,42 EUR |
|||||||||||
|
( 20,73 EUR incl. VAT ) ≈ £15.10 | ≈ $20.28 plus delivery charges |
|||||||||||
| Delivery time on requestinfo_outline | |||||||||||
| Lieske Part No.: | 501669 | ||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Mfg Part No: | 200802 | ||||||||||
| Weight: | 0.12 kg | ||||||||||
|
Graduated prices net
|
|||||||||||
Product information for Di-Soric 200802:
Type: KB 8
| Features | |
| Execute Disable Bit | Yes |
| Embedded options available | Yes |
| Thermal Monitoring Technologies | Yes |
| Idle States | Yes |
| Maximum number of PCI Express lanes | 40 |
| PCI Express slots version | 3.0 |
| Supported instruction sets | AVX 2.0 |
| Thermal Design Power (TDP) | 120 W |
| Scalability | 2S |
| Memory | |
| ECC supported by processor | Yes |
| Maximum internal memory supported by processor | 768 GB |
| Memory types supported by processor | DDR4-SDRAM |
| Memory clock speeds supported by processor | 1600,1866,2133 MHz |
| Memory bandwidth supported by processor (max) | 68 GB/s |
| Memory channels supported by processor | Quad |
| Power | |
| VID Voltage Range | 0.65 - 1.30 V |
| Processor | |
| Processor threads | 24 |
| Processor family | Intel Xeon E5 v3 |
| Bus type | QPI |
| Processor lithography | 22 nm |
| Processor frequency | 2.5 GHz |
| Processor boost frequency | 3.3 GHz |
| Processor cache | 30 MB |
| Processor operating modes | 64-bit |
| Processor codename | Haswell |
| Processor cores | 12 |
| Number of QPI links | 2 |
| Processor cache type | L3 |
| Processor model | E5-2680V3 |
| Processor socket | LGA 2011-v3 |
| System bus rate | 9.6 GT/s |
| Component for | Server/Workstation |
| Other features | |
| Intel | VT-d,VT-x |
| Operational conditions | |
| Tcase | 84.5 |
| Processor special features | |
| Intel | 2.0 |
| Intel Virtualization Technology for Directed I/O ( | Yes |
| Intel Flex Memory Access | No |
| Intel Trusted Execution Technology | Yes |
| Intel TSX-NI | No |
| Intel Virtualization Technology (VT-x) | Yes |
| Enhanced Intel SpeedStep Technology | Yes |
| Intel Demand Based Switching | Yes |
| Intel VT-x with Extended Page Tables (EPT) | Yes |
| Graphics | |
| On-board graphics adapter | No |
Questions & answers
What is the delivery time of di-soric KB 8 Klemmbock Quader 15x10x25mm f.Sensoren D8mm 200802?
The article di-soric KB 8 Klemmbock Quader 15x10x25mm f.Sensoren D8mm 200802 is currently not in stock and must be ordered on a per-order basis.
According to our experience the article is ready for dispatch within 8 working days. The delivery time usually refers to 1 piece. When ordering larger quantities, we can maybe shorten the delivery time. Just send us an inquiry about the desired quantity of Di-Soric 200802 to our sales team for an exact delivery time.
How can I buy the item at a lower price?
We offer you di-soric KB 8 Klemmbock Quader 15x10x25mm f.Sensoren D8mm 200802 always at the best possible price. We can give you a discount of 2% on di-soric KB 8 Klemmbock Quader 15x10x25mm f.Sensoren D8mm 200802 if you choose payment in advance on ordering.
In addition, you can save money with our attractive graduated prizes with every purchase. If you buy a minimum of 15 pieces of di-soric KB 8 Klemmbock Quader 15x10x25mm f.Sensoren D8mm 200802 we can offer you a price of 17,16 EUR per piece. The more you buy, the cheaper the article will be.
We also offer individual prices for your needs. You can get an offer by using the form Wholesale Inquiry.
