Danfoss DEVIreg Touch Elektron.UhrenThermostat euroweiß 16A 140F1078
|
284,13 EUR |
|||||||||||
|
( 338,11 EUR incl. VAT ) plus delivery charges |
|||||||||||
| Delivery time on requestinfo_outline | |||||||||||
| Lieske Part No.: | 686869 | ||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Mfg Part No: | 140F1078 | ||||||||||
| UPC/EAN: | 5703466235492 | ||||||||||
| Weight: | 0.12 kg | ||||||||||
|
Graduated prices net
|
|||||||||||
Product information for Devi 140F1078:
Type: DEVIreg Touch
| Design | |
| Cooling type | Active |
| Number of fans | 3 |
| LED indicators | Activity,LAN,Power |
| Colour of product | Black |
| Fan diameter | 40 mm |
| Chassis type | Rack (1U) |
| Weight & dimensions | |
| Width | 430 mm |
| Depth | 308 mm |
| Height | 44 mm |
| Weight | 7480 g |
| Performance | |
| Number of users | 8162 user(s) |
| Mac operating systems supported | Yes |
| Type | NAS |
| Linux operating systems supported | Yes |
| Access Control List (ACL) | Yes |
| Windows operating systems supported | Windows 7 Home Basic,Windows 7 Home Basic x64,Windows 7 Home Premium,Windows 7 Home Premium x64,Windows 7 Professional,Windows 7 Professional x64,Windows 7 Starter,Windows 7 Starter x64,Windows 7 Ultimate,Windows 7 Ultimate x64,Windows 8,Windows 8 En |
| Multilingual support | Yes |
| Server operating systems supported | Windows Server 2008 R2,Windows Server 2012 |
| Backup features | Cloud,iSCSI LUN |
| Device class | Small & Medium Business |
| Noise level | 28 dB |
| Other operating systems supported | Android,iOS |
| Security algorithms | 256-bit AES,HTTPS,SSH,SSL/TLS |
| Backup function | Yes |
| Memory | |
| Internal RAM | 2 GB |
| Internal RAM type | DDR3 |
| Flash memory | 128 MB |
| Ports & interfaces | |
| USB 2.0 ports quantity | 1 |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 2 |
| USB port | Yes |
| eSATA ports quantity | 2 |
| USB 3.0 (3.1 Gen 1) Type-A ports quantity | 2 |
| Power | |
| Power consumption (off) | 0.3 W |
| AC input frequency | 50/60 Hz |
| AC input voltage | 100-240 V |
| Power consumption (typical) | 38 W |
| Power consumption (sleep) | 1.4 W |
| Processor | |
| Processor family | Marvell |
| Processor cores | 2 |
| Processor frequency | 1.6 GHz |
| Processor model | Armada XP |
| Networking | |
| Wi-Fi | No |
| Ethernet LAN | Yes |
| Jumbo frames support | Yes |
| iSCSI support | Yes |
| DHCP client | Yes |
| Supported network protocols | TCP/IP, IPv4, IPv6, UPnP Discovery, Bonjour Discovery, Link Aggregation, SNMP v2/v3, SSH, NTP |
| Wake-on-LAN ready | Yes |
| Ethernet LAN data rates | 10,100,1000 Mbit/s |
| DHCP server | No |
| Operational conditions | |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 40 |
| Operating relative humidity (H-H) | 5 - 95 % |
| Storage | |
| Supported file systems | ext3,ext4,FAT32,HFS+,NTFS |
| Number of storage drives installed | 4 |
| Storage drive capacity | 2000 GB |
| Installed storage drive type | HDD |
| Storage drive size | 2.5/3.5 " |
| RAID support | Yes |
| Supported storage drive types | HDD,SSD |
| Storage drives installed | Yes |
| Number of storage drives supported | 4 |
| Maximum supported storage capacity | 16 TB |
| RAID levels | 0,1,5,6,10,JBOD |
| Hot-swap drive bays | Yes |
| Total installed storage capacity | 8000 GB |
| Storage drive interface | Serial ATA |
| Certificates | |
| RoHS compliance | Yes |
| Packaging content | |
| Cables included | AC |
Questions & answers
What is the delivery time of Danfoss DEVIreg Touch Elektron.UhrenThermostat euroweiß 16A 140F1078?
The article Danfoss DEVIreg Touch Elektron.UhrenThermostat euroweiß 16A 140F1078 is currently not in stock und muss auftragsbezogen bestellt werden.
According to our experience the article is ready for dispatch within 8 working days. The delivery time usually refers to 1 piece. When ordering larger quantities, we can maybe shorten the delivery time. Just send us an inquiry about the desired quantity of Devi 140F1078 to our sales team for an exact delivery time.
How can I buy the item at a lower price?
We offer you Danfoss DEVIreg Touch Elektron.UhrenThermostat euroweiß 16A 140F1078 always at the best possible price. We can give you a discount of 2% on Danfoss DEVIreg Touch Elektron.UhrenThermostat euroweiß 16A 140F1078 if you choose payment in advance on ordering.
In addition, you can save money with our attractive graduation prizes with every purchase. If you buy a minimum of 4 pieces of Danfoss DEVIreg Touch Elektron.UhrenThermostat euroweiß 16A 140F1078 we can offer you a price of 275,61 EUR per piece. The more you buy, the cheaper the article will be.
We also offer individual prices for your needs. You can get an offer by using the form Wholesale Inquiry.
