DELOCK USB 2.0 IR Kameramodul 5,04 Megapixel 48° V5 Fixfokus
|
63,80 EUR |
|
|
( 75,92 EUR incl. VAT ) plus delivery charges |
|
| Delivery time on requestinfo_outline | |
| Lieske Part No.: | 658700 |
|---|---|
| Mfg Part No: | 96371 |
| UPC/EAN: | 4043619963713 |
| Weight: | 0.02 kg |
| Features | |
| PCI Express slots version | 3.0 |
| Execute Disable Bit | Yes |
| Scalability | 1S |
| PCI Express configurations | 1x16,2x8,1x8+2x4 |
| Embedded options available | No |
| Thermal Monitoring Technologies | Yes |
| Processor code | SR152 |
| CPU configuration (max) | 1 |
| Graphics & IMC lithography | 22 nm |
| Idle States | Yes |
| Supported instruction sets | AVX 2.0,SSE4.1,SSE4.2 |
| Thermal solution specification | PCG 2013D |
| Processor package size | 37.5 mm |
| Maximum number of PCI Express lanes | 16 |
| Thermal Design Power (TDP) | 80 W |
| Technical details | |
| Born on date | Q2'13 |
| Processor cache | 8192 KB |
| Status | 6 |
| Processor brand name | Intel Xeon v2 |
| Launch date | 2013-06-01T07:01:00 |
| Bus bandwidth | 5 |
| Maximum memory | 32 GB |
| Product name | Intel Xeon E3-1240 v3 (8M Cache, 3.40 GHz) |
| Bus type units | GT/s |
| Market segment | SRV |
| Product type | 4 |
| Memory | |
| Memory channels supported by processor | Dual |
| ECC supported by processor | Yes |
| Maximum internal memory supported by processor | 32 GB |
| Memory clock speeds supported by processor | 1333,1600 MHz |
| Memory types supported by processor | DDR3-SDRAM |
| Memory bandwidth supported by processor (max) | 25.6 GB/s |
| Processor | |
| Bus type | QPI |
| Processor codename | Haswell |
| Component for | Server/Workstation |
| Stepping | C0 |
| Processor cores | 4 |
| Processor threads | 8 |
| Processor boost frequency | 3.8 GHz |
| Processor socket | Socket H3 (LGA 1150) |
| Box | Yes |
| Processor lithography | 22 nm |
| Processor model | E3-1240V3 |
| Number of QPI links | 1 |
| Processor family | Intel Xeon E3 v3 |
| Processor cache | 8 MB |
| Processor operating modes | 64-bit |
| Processor frequency | 3.4 GHz |
| Processor cache type | Smart Cache, L3 |
| FSB Parity | No |
| Processor series | Intel Xeon E3-1200 v3 |
| Other features | |
| Maximum internal memory | 32768 MB |
| Intel | VT-d,VT-x |
| Compatibility | Intel R1304RPSSFBN, R1304RPOSHBN, R1208RPOSHOR, P4308RPLSHDR, R1208RPMSHOR, R1304RPMSHOR, S1200V3RPL, S1200V3RPS, S1200V3RPO, S1200V3RPM |
| Cache memory | 8 MB |
| Processor special features | |
| Intel | Yes |
| Intel TSX-NI | Yes |
| Intel Demand Based Switching | No |
| Intel 64 | Yes |
| Intel Fast Memory Access | Yes |
| Intel Stable Image Platform Program (SIPP) version | 1.00 |
| Intel Rapid Storage Technology | No |
| Intel Clear Video Technology | No |
| Intel Dual Display Capable Technology | No |
| Intel Virtualization Technology for Directed I/O ( | Yes |
| Intel TSX-NI version | 1.00 |
| InTru? 3D Technology | No |
| Conflict Free processor | No |
| Intel Trusted Execution Technology | Yes |
| Intel FDI Technology | No |
| Intel Secure Key Technology version | 1.00 |
| Intel Enhanced Halt State | Yes |
| Intel Flex Memory Access | Yes |
| Intel Virtualization Technology (VT-x) | Yes |
| Enhanced Intel SpeedStep Technology | Yes |
| Intel VT-x with Extended Page Tables (EPT) | Yes |
| Intel Identity Protection Technology version | 1.00 |
| Graphics | |
| On-board graphics adapter model | None |
| On-board graphics adapter | No |
Questions & answers
What is the delivery time of DELOCK USB 2.0 IR Kameramodul 5,04 Megapixel 48° V5 Fixfokus?
The article DELOCK USB 2.0 IR Kameramodul 5,04 Megapixel 48° V5 Fixfokus is currently not in stock und muss auftragsbezogen bestellt werden.
According to our experience the article is ready for dispatch within 16 working days. The delivery time usually refers to 1 piece. When ordering larger quantities, we can maybe shorten the delivery time. Just send us an inquiry about the desired quantity of Delock 96371 to our sales team for an exact delivery time.
How can I buy the item at a lower price?
We offer you DELOCK USB 2.0 IR Kameramodul 5,04 Megapixel 48° V5 Fixfokus always at the best possible price. We can give you a discount of 2% on DELOCK USB 2.0 IR Kameramodul 5,04 Megapixel 48° V5 Fixfokus if you choose payment in advance on ordering.
We also offer individual prices for your needs. You can get an offer by using the form Wholesale Inquiry.
