
| Lieske Part No. | 267588 |
|---|---|
| Mfg Part No | ICUSBAUDIO7 |
| EAN-Code | 0065030834223 |
| Manufacturer | Startech.com |
| Here only | 5,16 EUR
6,14 EUR incl. VAT
|
| Software | |
| Windows operating systems supported | Windows 10 Education,Windows 10 Education x64,Windows 10 Enterprise,Windows 10 Enterprise x64,Windows 10 Home,Windows 10 Home x64,Windows 10 Pro,Windows 10 Pro x64,Windows 2000,Windows 2000 Professional,Windows 7 Enterprise,Windows 7 Enterprise x64,W |
| Technical details | |
| Compatible operating systems | Windows XP/2000/Vista |
| Ports & interfaces | |
| Headphone outputs | 2 |
| Microphone in | Yes |
| USB 2.0 ports quantity | 1 |
| Host interface | USB |
| Packaging data | |
| Package weight | 360 g |
| Package depth | 177 mm |
| Package width | 41 mm |
| Package height | 144 mm |
| Audio | |
| Audio output channels | 7.1 |
| Internal | No |