
| Lieske Part No. | 396360 |
|---|---|
| Mfg Part No | 2405458 |
| EAN-Code | 4250154120086 |
| Manufacturer | TAROX |
| Here only | 838,88 EUR
998,27 EUR incl. VAT
|
| Design | |
| Colour of product | Black |
| Surface coloration | monotone |
| Illumination | No |
| Certification | CNC, ACMA, ANATEL, RSS-210, IC ID, SUBTEL, CMIIT, EIP, EPUP, NTRA, R&TTE, WEEE, MIC, VCCI, TELEC, TRC, KZ, KCC, MPT, MOT, SIRIM, ICTA, COFETEL, ANRT, TRA, PTA, MTC, ICT, GOST, FAC, CITC, RATEL, IDA, ICASA, BSMI, NCC, NTC SDoC, CERT, UkrSEPRO, TRA, UR |
| Form factor | Right-hand |
| Weight & dimensions | |
| Mouse weight | 136 g |
| Width | 111 mm |
| Height | 36.5 mm |
| Depth | 68.5 mm |
| Packaging data | |
| Batteries included | Yes |
| Power | |
| Battery life (max) | 7200 h |
| Number of batteries supported | 2 |
| Battery technology | Alkaline |
| Power source | Batteries |
| Input device | |
| Bluetooth version | 3.0 |
| Movement detection technology | BlueTrack |
| Buttons quantity | 6 |
| Scroll type | Wheel |
| Recommended usage | PC/notebook |
| Scrolling directions | Vertical/Horizontal |
| Frequency band | 2.4 GHz |
| Scroll | Yes |
| Device interface | Bluetooth |
| Movement resolution | 1000 DPI |
| Purpose | office |
| Number of scroll wheels | 1 |
| Other features | |
| Wireless connection | Yes |
| Operational conditions | |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 40 |
| Storage temperature (T-T) | -40 - 60 |
| Operating relative humidity (H-H) | 5 - 65 % |
| Storage relative humidity (H-H) | 5 - 80 % |
| System requirements | |
| Minimum hard disk space | 150 MB |
| Mac operating systems supported | Mac OS X 10.6 Snow Leopard,Mac OS X 10.7 Lion,Mac OS X 10.8 Mountain Lion |
| Windows operating systems supported | Windows 7 Home Basic,Windows 7 Home Basic x64,Windows 7 Home Premium,Windows 7 Home Premium x64,Windows 7 Professional,Windows 7 Professional x64,Windows 7 Starter,Windows 7 Starter x64,Windows 7 Ultimate,Windows 7 Ultimate x64,Windows 8,Windows 8 En |
| Ergonomics | |
| Wireless range | 10 m |
| Works on any surface | Yes |
| Ergonomic design | Yes |
| Customizable weight | No |