
| Lieske Part No. | 716118 |
|---|---|
| Mfg Part No | USBAUB2MBK |
| EAN-Code | 0065030858090 |
| Manufacturer | Startech.com |
| Here only | 5,53 EUR
6,58 EUR incl. VAT
|
| Features | |
| Material | PVC |
| Data transfer rate (max) | 480 Mbit/s |
| Weight | 35 g |
| Colour of product | Black |
| USB version | 2.0 |
| RoHS compliance | Yes |
| Connector contacts plating | Nickel |
| Connector 1 | USB A |
| Connector 2 | Micro-USB B |
| Cable length | 2 m |
| AWG wire size | 28 |
| Gender | Male/Male |
| Packaging data | |
| Package weight | 35 g |
| Package height | 10 mm |
| Package depth | 225 mm |
| Package width | 120 mm |
| Quantity per pack | 1 |