
| Lieske Part No. | 716119 |
|---|---|
| Mfg Part No | USBAUB1MBK |
| EAN-Code | 0065030858106 |
| Manufacturer | Startech.com |
| Here only | 4,25 EUR
5,06 EUR incl. VAT
|
| Features | |
| Colour of product | Black |
| USB version | 2.0 |
| RoHS compliance | Yes |
| Connector contacts plating | Nickel |
| Connector 1 | USB A |
| Connector 2 | Micro-USB B |
| Cable length | 1 m |
| AWG wire size | 28 |
| Gender | Male/Male |
| Material | PVC |
| Data transfer rate (max) | 480 Mbit/s |
| Weight | 30 g |
| Packaging data | |
| Package height | 15 mm |
| Package depth | 255 mm |
| Package width | 122 mm |
| Quantity per pack | 1 |
| Package weight | 30 g |