
| Lieske Part No. | 534269 |
|---|---|
| Mfg Part No | USB31CC1M |
| EAN-Code | 0065030860741 |
| Manufacturer | Startech.com |
| Here only | 16,95 EUR
20,17 EUR incl. VAT
|
| Features | |
| Data transfer rate (max) | 10000 Mbit/s |
| Weight | 36 g |
| Colour of product | Black |
| Connector 1 form factor | Straight |
| Connector contacts plating | Nickel |
| USB version | 3.1 (3.1 Gen 2) |
| Connector 2 form factor | Straight |
| RoHS compliance | Yes |
| Cable shielding | Aluminum mylar foil |
| Connector 1 | USB C |
| Connector 2 | USB C |
| Cable length | 1 m |
| Jacket material | Polyvinyl chloride (PVC) |
| Gender | Male/Male |
| Plug and Play | Yes |
| Packaging data | |
| Quantity per pack | 1 |
| Package width | 120 mm |
| Package depth | 220 mm |
| Package height | 8 mm |
| Package weight | 39 g |