
| Lieske Part No. | 504631 |
|---|---|
| Mfg Part No | PCI2S4851050 |
| EAN-Code | 0065030842587 |
| Manufacturer | Startech.com |
| Here only | 21,70 EUR
25,82 EUR incl. VAT
|
| Weight & dimensions | |
| Width | 15 mm |
| Package width | 145 mm |
| Weight | 58 g |
| Height | 45 mm |
| Package depth | 175 mm |
| Package weight | 150 g |
| Package height | 32 mm |
| Depth | 120 mm |
| Performance | |
| Chipset | SystemBase SB16C1052PCI |
| Ports & interfaces | |
| Host interface | PCI |
| Internal | Yes |
| Serial interface type | RS-422,RS-485 |
| Output interface | Serial |
| Serial ports quantity | 2 |
| Other features | |
| Compatible operating systems | Windows 7 (32/64bit)/ Vista(32/64)/ XP(32/64), Windows Server 2008 R2/ 2003(32/64)/ 2000, Linux 2.4.x/ 2.6.x |
| Data transfer rate | 0.128 Mbit/s |
| Operational conditions | |
| Storage temperature (T-T) | -40 - 85 |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 85 |